13:57 / 09.07.2020

WYBORY 2020. Z tym zaświadczeniem zagłosujesz wszędzie, ale się pośpiesz

WYBORY 2020. Z tym zaświadczeniem zagłosujesz wszędzie, ale się pośpiesz

fot. Archiwum jarocinska.pl

W najbliższą niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Dwa tygodnie temu - w I turze, frekwencja była rekordowa - w powiecie jarocińskim wyniosła 62,06%. Czy to się powtórzy?

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Ilość wydanych przez jarociński urząd miejski zaświadczeń o prawie do głosowania w dowolnym miejscu w kraju, może świadczyć o tym, że i tym razem liczba głosujących będzie duża.

 

Takie zaświadczenie do piątku - 10 lipca można otrzymać w każdym urzędzie gminy. Uprawnia ono do głosowania w dowolnej komisji w kraju i za granicą. Nie można go uzyskać drogą elektroniczną, trzeba odebrać je osobiście lub przez upoważnioną osobę.

 

[o zasadach głosowania w II turze wyborów przeczytasz TUTAJ]

 

W Urzędzie Miejskim w Jarocinie zaświadczenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Któregoś dnia zabrakło nawet hologramów, które muszą być umieszczona na dokumencie, tak wiele osób się zgłosiło.

 

Jak podają urzędnicy z jarocińskiego magistratu przed I turą zaświadczenia odebrało 170 osób - obowiązują one również na II turę.

 

Z kolei przed niedzielnym głosowaniem (II turą) wydano dodatkowo 253 zaświadczeń (dane na 9 lipca, godz. 10.30).

 

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART