18:43 / 05.10.2019

Wybory parlamentarne 2019. Jest spod Jarocina, kandyduje na posła. Czy ktoś o tym wie?

Wybory parlamentarne 2019. Jest spod Jarocina, kandyduje na posła. Czy ktoś o tym wie?

fot. A. Konieczna

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Kampania przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi trwa w najlepsze. Bilbordy, banery, plakaty wiszą wszędzie. Jarocina ma siedmioro pretendentów do mandatu parlamentarzysty. Jedna z kandydatek okazała się bardzo tajemnicza. Można mieć wrażenie, że komitet wyborczy, z którego startuje zapomniał o niej.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej - podobnie, jak inne komitety - zorganizował konferencję prasową przed jarocińskim Ratuszem [szczegóły TUTAJ]. Na niej został zaprezentowany kandydat jarocińskiej lewicy na posła Krzysztof Kłosowski.

 

 

Lider SLD-owskiej listy w naszym okręgu Wiesław Szczepański przedstawiając go powiedział nawet, że jest to „bohater Jarocina”.

 

 

Okazuje się jednak, że Krzysztof Kłosowski, który był już posłem w kadencji 210 - 2014, nie jest jedyną osobą z gminy Jarocin, która startuje z listy Lewicy w okręgu kaliskim.

 

 

[o personalnych zawirowaniach w jarocińskim SLD przeczytasz TUTAJ]

 

 

Na 15 miejscu znalazła się bowiem Elżbieta Cieślak z Witaszyc. Jej nazwisko co prawda padło na konferencji inaugurującej kampanię, ale nic więcej o niej nie mówiono, nie była też obecna w gronie działaczy SLD na jarocińskim rynku.

 

 

Kim jest Elżbieta Cieślak? Z informacji podanych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że jest specjalistą administracji publicznej. Nie należy do SLD, ale startuje z listy tego ugrupowania.

 

 

W sondażu, który przeprowadziliśmy na portalu jarocinska.pl wynika, że głosowałoby na nią 3% osób, które wzięły udział w badaniu.

 

 

Dlaczego tak „po macoszemu” została potraktowana przez działaczy lewicy podczas konferencji prasowej? Wiesław Szczepański odpowiada:

 

 

„Kandydatka została zgłoszona przez przewodniczącego RP w Jarocinie pana Tomasza Ochlińskiego (przewodniczący powiatowych struktur SLD w Jarocinie - przyp. red.) i do niego należy kierować to zapytanie.”

 

 

Z kolei Ochliński odsyła nas dalej:

 

 

„Ja przekażę to pytanie koledze i on się z wami skontaktuje.”

 

 

Nikt jednak do tej pory tego nie zrobił. Póki co z Tomaszem Ochlińskim też nie można się skontaktować.

 

 

Będziemy informowali, jeśli tylko sprawa się wyjaśni.

 

 

Lider kaliskiego SLD Wiesław Szczepański (pierwszy z lewej) oraz jarociński kandydat SLD na posła Krzysztof Kłosowski na konferencji prasowej  w Jarocinie

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART