Wygrana Jaroty na inaugurację roku (ZDJĘCIA)

Wygrana Jaroty na inaugurację roku (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Od zwycięstwa rok 2020 rozpoczęli zawodnicy Jaroty Jarocin. Podopieczni Piotra Garbarka pokonali w towarzyskim meczu LKS Gołuchów 2:0.

Jarociniacy we wtorek, 7 stycznia wznowili treningi po świątecznej przerwie. Po trzech treningach przyszedł czas na pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Rywalem był lider IV ligi grupy wielkopolskiej – LKS Gołuchów.

Po grze obu drużyn widać było, że to dopiero początek okresu przygotowawczego. Dużo błędów, nieporozumień i mało składnych akcji – taki obraz towarzyszył przez większość sobotniego meczu. W pierwszej połowie najgroźniejsze sytuacje obie drużyny miały po błędach rywali, ale żadna z prób ostatecznie nie zakończyła się zdobyciem bramki. Gole zobaczyliśmy dopiero w końcowych 20 minutach drugiej połowy.

W drugich 45 minutach sytuacji podbramkowych było nieco więcej, ale nadal wynikały one głównie z błędów w obronie. Te najistotniejsze popełnili zawodnicy z Gołuchowa w 71. i 85. minucie, faulując piłkarzy Jaroty tuż przed polem karnym. Takich sytuacji w drugiej połowie było kilka, ale w tych dwóch konkretnych sytuacjach próby z rzutów wolnych zakończyły się bramkami. Najpierw na listę strzelców pięknym uderzeniem w okienko wpisał się Alan Janowski, a 5 minut przed końcem meczu wynik na 2:0 ustalił Szymon Piekarski. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.

W zespole Jaroty zaprezentował się m.in. Damian Pawlak, który po ponad 2 latach ponownie będzie reprezentował barwy JKS-u. Na boisku zobaczyliśmy także sześciu testowanych zawodników.

W sobotę, 18 stycznia Jarota rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalem będzie III-ligowa Polonia Środa Wlkp. Początek meczu w Jarocinie o 12.00.