Wygrana z Wdą

Wygrana z Wdą - Zdjęcie główne

Po pucharowej porażce w Kaliszu i remisie w Brodnicy tym razem piłkarze Jaroty zainkasowali pierwszy, wiosenny komplet punktów pokonując 2:1 Wdę Świecie. Bramki zdobyli Jacek Pacyński oraz Dominik Chromiński.

Pierwsza połowa mocno rozczarowała kibiców. Sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Pierwszy, niecelny zresztą strzał jarociniacy oddali dopiero w 18. minucie.

W drugiej połowie mecz się rozkręcił, a kibice doczekali się goli. Zaczął Jacek Pacyński, który wykorzystał zgranie Huberta Antkowiaka, wbiegł między obrońców i mocnym strzałem pokonał bramkarza Wdy.

Kilka minut później Jarota prowadziła już 2:0. Fenomenalnym uderzeniem popisał się Dominik Chromiński posyłając piłkę z ponad 25 metrów w samo okienko.

Goście szybko złapali kontakt (po wrzutce z rzutu wolnego do siatki trafił Maciej Kot) i wiadomo było, że emocje będą do końca spotkania.

Pierwsze wiosenne zwycięstwo ucieszyło sympatyków Jaroty. Ucieszył ich także wielki baner reklamowy Rafinerii Jasło, który pojawił się nad trybunami. Być może oznacza to lepsze czasy dla klubu.

Jarota Jarocin - Wda Świecie 2:1 (0:0)