› kultura i rozrywka
12:55 / 04.10.2010

Wykłady dla diabetyków w Jarocinie i Rusku

Wykłady dla diabetyków w Jarocinie i Rusku
Zarząd powiatowy Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jarocinie wznawia cykl wykładów specjalistów. Na zajęcia "Gminnej Szkoły Cukrzycy" zaprasza koło PSD w Jaraczewie.

Pierwszy z serii jesienno-zimowych wykładów poświęcony będzie najnowszym zasadom żywienia osób chorych na cukrzycę. Prelekcję wygłosi lek. med. Barbary Śliwińskiej-Knast, specjalisty chorób wewnętrznych i diabetologii. Prelekcja odbędzie się w środę 6 października w Centrum Socjalnym im. Jana Pawła II w Jarocinie (ul. Wrocławska 39). Początek o godz. 15.15. Tematem będzie „Żywienie w cukrzycy - aktualne zasady”. Zarząd informuje też, że po wakacjach zostały wznowione dyżury. W każdą środę w godz. 11.00 - 13.00 (JOK, I piętro, p. 31) można otrzymać fachowe czasopisma, sprawdzić glukometr (Accu-chek) i wydrukować wyniki oraz uzyskać niezbędne informacje dotyczące działalności stowarzyszenia.
Z kolei koło Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jaraczewie rozpoczyna cykl spotkań edukacyjnych pod hasłem „Gminna Szkoła Cukrzycy” w czwartek 21 października. Wykłady otwarte dla wszystkich chętnych odbywać się będą raz w miesiącu w Zespole Szkół w Rusku. Poruszane będą m.in. rozpoznawanie i leczenie cukrzycy, znaczenie samokontroli, żywienie oraz powikłania okołocukrzycowe. Patronat naukowy nad „Gminną Szkołą Cukrzycy” objęła prof. dr hab. med. Bogna Wierusz - Wysocka, konsultant wojewódzki w zakresie diabetologii. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.
(ls)

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART