› Aktualności
09:00 / 04.02.2020

Wypadek na skrzyżowaniu. Pieszy i kierująca mieli zielone światło

Wypadek na skrzyżowaniu. Pieszy i kierująca mieli zielone światło

fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie w piątek wieczorem.

 

 

- Kierująca renaultem laguna jechała od Goliny, skręcała w ul. Powstańców Wielkopolskich w kierunku Szubianek i potrąciła przechodzącego przez jezdnię mężczyznę - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Poszkodowany nie chciał pomocy. Nie wzywano policji ani pogotowia ratunkowego.

 

Następnego dnia mężczyzna zaczął źle się czuć, udał się do szpitala. Okazało się, że doznał obrażeń ciała wymagających leczenia powyżej 7 dni. A to oznacza, że zdarzenie może być zakwalifikowane jako wypadek. O potrąceniu została poinformowana policja.

 

Funkcjonariusze ustalili, że 38-latka miała zielone światło. Takie też miał pieszy, ale jadąca autem powinna mu ustąpić pierwszeństwa.

 

W ciągu ostatnich dni to już drugie zdarzenie z udziałem pieszego w Jarocinie. Dzień wcześniej doszło do wypadku na ul. Wrocławskiej [ZOBACZ TUTAJ].

 

 

Rząd zapowiedział zmiany przepisów odnośnie pieszych. Ze wstępnych założeń wynika, że mają mieć pierwszeństwo w fazie wkraczania i podczas zbliżania się do przejścia. Na razie nie są znane szczegóły proponowanych zmian. Mówi się, że pieszy z zamiarem wejścia na „zebrę" będzie miał pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem.

 

 

Takie rozwiązanie byłoby z pewnością rewolucją na polskich drogach. Co o tym sądzą policjanci? [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Czy pieszy powinien mieć pierwszeństwo już w momencie podjęcia zamiaru wejścia na przejście?

ankieta dodana 31.01.2020, ilość wszystkich głosów: 641
TAK
7%
NIE
92%
NIE MAM ZDANIA
1%
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST