› Aktualności
15:44 / 03.02.2020

Wypadek, pożary i 10-kilometrowa plama oleju

Wypadek, pożary i 10-kilometrowa plama oleju

fot. Adam Majewski

6 razy interweniowała w minionym tygodniu jarocińska straż pożarna. W działaniach uczestniczyło 19 zastępów ratowniczych. Najbardziej pracowitym dniem dla ratowników był piątek.

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

 

 

Tego dnia interweniowali cztery razy. Rano usuwali plamę oleju na drodze krajowej nr 11 [ZOBACZ TUTAJ].

 

Potem zostali wezwani do zabezpieczenia zwisającej lampy ulicznej.

 

 

 

Po południu cztery zastępy straży gasiły pożar kotłowni przy ul. Parowozownia w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Ponad 1,5 godziny ratownicy pracowali w Roszkowie. Tam zapaliły się sadze w kominie. Strażacy wygasili palenisko pieca CO, następnie z kosza drabiny mechanicznej nałożyli sito kominowe i ugasili pożar wsypując do przewodu kominowego piasek i sól przemysłową. Ratownicy sprawdzili przy pomocy kamery termowizyjnej stan przewodu kominowy oraz przy użyciu miernika wielogazowego dokonali kontrolnych pomiarów we wszystkich pomieszczeniach obiektu. Zagrożeń nie stwierdzono [ZOBACZ TUTAJ]

 

Wieczorem interweniowali na ul. Wrocławskiej w Jarocinie. Tam zderzyły się trzy pojazdy osobowe. Jeden z kierowców wymagał hospitalizacji [ZOBACZ TUTAJ].

10-kilometrową plamę substancji ropopochodnej usuwali w sobotę z drogi na odcinku Annapol-Żerków.

 

Od początku tego roku jarocińscy strażacy wyjeżdżali 31 razy: w tym do 12 pożarów, 19 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ucierpiało 5 osób, jedna poniosła śmierć [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART