› Aktualności
13:15 / 24.03.2015

Wyroki dla strażników, którzy przebierali się za policjantów

Wyroki dla strażników, którzy przebierali się za policjantów

fot. Elżbieta Rzepczyk

Karę 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu usłyszał Dariusz Z. z gminy Nowe Miasto, który przebierał się za policjanta i wyłudzał pieniądze od kierowców. Jego kompan Piotr K. dostał wyrok o cztery miesiące niższy.

Przed Sądem Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej zapadł wyrok w sprawie średzkich municypalnych, którzy podszywali się pod policjantów. Zatrzymywali kierowców, kontrolowali ich i wyłudzali pieniądze za wykroczenia drogowe. Śremska prokuratura złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Średzki sąd sprawą zajmował się już po raz drugi. Na lutowym posiedzeniu sędzia stwierdził, że kara zaproponowana przez prokuraturę jest za niska.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

W czasie śledztwa ustalono, że Piotr K. za policjanta przebierał się 23 razy, 5 razy udało mu się wyłudzić pieniądze. Z kolei Dariusz Z. podszywał się pod funkcjonariusza policji 20 razy i 3 razy pobrał pieniądze od kontrolowanych kierowców.

- Oskarżeni byli funkcjonariuszami straży miejskiej w Środzie Wielkopolskiej. Jest to służba mundurowa, która ma uprawniania do przeprowadzania kontroli w ruchu drogowym w określonym zakresie. Oskarżeni znali zasady jej przeprowadzenia. Nie mieli większego problemu, aby podszyć się pod policjantów. Wystarczyła zmiana przebrania. Zrzucali swoje służbowe mundury strażników miejskich, zakładali części garderoby właściwej dla funkcjonariuszy policji i mogli w miarę wiarygodnie przeprowadzać takie kontrole - mówił sędzia Jacek Kamiński z Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART