Wysokie zwycięstwo Sparty nad Legią (ZDJĘCIA)

Wysokie zwycięstwo Sparty nad Legią (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Od wysokiej wygranej sezon 2019 rozpoczęli rugbiści Sparty Jarocin. Podopieczni Bartosza Włodarka pokonali przed własną publicznością Legię Warszawa 45:5.

Pierwsze minuty w wykonaniu obu ekip były spokojne, ale na korzyść gospodarzy, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. W 10. minucie pierwsze przyłożenie w meczu zdobył Kacper Włodarek, a chwilę później ten sam zawodnik zdobył kolejne punkty z podwyższenia. Nie minęła minuta, a ponownie zawodnik Sparty zameldował się w polu punktowym Legii. Tym razem uczynił to Konrad Gałczyński. Znów celny kop z podwyższenia wykonał Włodarek i w ciągu niespełna 200 sekund Sparta objęła prowadzenie 14:0. Po kolejnych 10 minutach przyłożenie zdobył Bartosz Tondaś. Tym razem piłka znalazła się z boku boiska i próba podwyższenia w wykonaniu Kacpra Włodarka okazała się niecelna. Podobnie jak w 35. minucie, gdy 5 punktów z przyłożenia zdobył Jan Krajka. W międzyczasie Sparta wywalczyła jeszcze jedno przyłożenie z podwyższeniem. Punkty zdobył Sebastian Jakubiak za zameldowanie się w polu przyłożeń, a chwilę później dwa „oczka” dołożył Kacper Włodarek z podwyższenia.

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla ekipy z Warszawy, która w 42. minucie zdobyła przyłożenie, ale ich zawodnik nie zdołał podwyższyć kopem na słupy. Pierwszy kwadrans po zmianie stron nie był szczególnie udany dla Jarociniaków. Jednak później Sparta odzyskała kontrolę nad spotkaniem. Dwa przyłożenia – w 61. i 68. minucie zdobył Maciej Brodzik, w obu sytuacjach celnie na słupy kopał z podwyższenia Kacper Włodarek. Tym samym na nieco ponad 10 minut przed ostatnim gwizdkiem, Sparta ustaliła końcowy wynik na 45:5. Później żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu.

W kolejnym meczu Sparta zagra w Rumi z Arką. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia.