› Aktualności
07:15 / 22.05.2020

Za bardzo rozpędził się ciężarówką. Musiała interweniować policja

Za bardzo rozpędził się ciężarówką. Musiała interweniować policja

fot. Fanpage KPP w Jarocinie

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych na polskich drogach. W ręce policjantów wpadł właśnie kierowca ciężarówki, który jechał zbyt szybko w obszarze zabudowanym
 

Czytaj również: Uwaga plaga oszustw! Przestępcy wyłudzili prawie pół miliona złotych

 

R E K L A M AŁukpol Trans MSRT

W środę po południu funkcjonariusze pełnili nadzór nad ruchem w Zakrzewie. W pewnym momencie dostrzegli kierowcę ciężarówki, który jechał zbyt szybko.

 

Przyrząd do pomiaru prędkości, który mundurowi wymierzyli w kierunku pędzącego ciężarowego renault wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 105 km/h.
 

- Z taką prędkością jechał mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” - podkreśla asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

 

Stróże prawa zatrzymali 29-latkowi prawo jazdy. Nałożyli na niego mandat w wysokości 400 zł. Otrzymał też 10 punktów karnych.

 

Informacja o zatrzymaniu kierowcy wywołała sporo pytań i komentarzy w mediach społecznościowych. Czytelnicy zastanawiali się, jak mógł jechać z prędkością 105 km/h, skoro limit wynosi 90 km/h.

Policja wyjaśnia:    

 

- 29-latek kierował dostawczym renault zarejestrowanym jako ciężarówka. Tachograf jest obowiązkowy większości samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony. W tym przypadku nie było konieczności jego zabezpieczania i sprawdzania, ponieważ mężczyzna przyznał się, że przekroczył prędkość i przyjął  mandat -  dodaje policjantka.  

 

 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART