Za każdym wypadkiem kryje się dramat. Zginęło 8 osób

Opublikowano:
Autor:

Za każdym wypadkiem kryje się dramat. Zginęło 8 osób   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj (17 listopada) przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.

 

 

W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”. Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych – FEVR.

 

W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims). Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób. Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

 

Czytaj również: Uwaga! To jedna z ważniejszych zmian w szpitalu.

 

Jak wygląda bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu jarocińskiego?

 

W tym roku zginęło 8 osób.

 

Dane statystyczne z minionego miesiąca są porażające. W wypadkach drogowych życie straciły aż trzy osoby. Jedna zginęła na miejscu, a dwie zmarły w szpitalach [ZOBACZ TUTAJ].

 

W lipcu śmiertelny wypadek spowodował pijany kierowca. Życie straciła 32-letnia kobieta [ZOBACZ TUTAJ].

 

W czerwcu nie udało się uratować 79-letniego cyklisty, który wjechał pod ciężarówkę.

 

7-letnia dziewczynka zginęła w kwietniu na drodze w Roszkowie. Dziecko zostało potrącone podczas jazdy na hulajnodze [ZOBACZ TUTAJ].

 

Na początku kwietnia tragedia rozegrała się na drodze krajowej nr 15 w Golinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

W lutym w Roszkowie w wyniku zderzenia dwóch aut osobowych życie stracił 79-letni mieszkaniec Jarocina [ZOBACZ TUTAJ]
 

 

- Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiacego, blokowanie przejść dla pieszych, parkowanie na drogach dla rowerów czy też podejmowanie ryzykownych manewrów – wylicza asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.



Zaznacza, że nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.




Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE