› Aktualności
13:38 / 29.07.2020

Zamiast festynu kosze z wędlinami i śniadanie z Biegunami. Święto Parówki inaczej

Zamiast festynu kosze z wędlinami i śniadanie z Biegunami. Święto Parówki inaczej

fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Szósta edycja Święta Parówki z uwagi na koronawirusa nie może się odbyć w dotychczasowej formie. Nie będzie tradycyjnego konkursu w jedzeniu metrowej wędliny na czas.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Pomimo braku możliwości spotkania się na festynie właściciele masarni postanowili w tym roku również zorganizować to wydarzenie, tyle że w przestrzeni wirtualnej. Impreza on-line odbywa się pod hasłem: „Pomimo pandemii parówkuJemy!”.

 

Najważniejszą częścią każdego Święta Parówki było niesienie pomocy potrzebującym. W tym roku nie będzie inaczej. Tym razem zbierane są pieniądze na windę dla niepełnosprawnej Ani. To uśmiechnięta młoda kobieta, u której w wieku 11 lat zdiagnozowano wirusowe zapalenie mózgu i od tego czasu - od ponad 24 lat - porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim i to tylko dzięki pomocy najbliższych. Niepełnosprawność w stopniu znacznym nie ułatwia jej codziennego funkcjonowania. Jej rodzice, którzy mają ponad 60 lat, nie mają już sił, by dźwigać Anię z wózkiem po schodach, gdy potrzebuje np. pojechać do lekarza czy po prostu wydostać na świeże powietrze.

Specjalna grupa z licytacjami została utworzona na facebooku pod hasłem „Zbieramy na windę dla Ani”. Codziennie pojawiają się na niej nowe aukcje. Aby wziąć w nich udział, wystarczy dołączyć do grupy. Można m.in. zjeść śniadanie z właścicielami zakładu czy wybrać się na zwiedzanie linii produkcyjnej połączone z degustacjami wyrobów (obie propozycje przeznaczone są dla dwóch grup liczących do 5 osób). Ceny wywoławcze to 100 zł. Na licytacje wystawiono też szynki i kosze z wędlinami, a nawet cztery góralskie fartuszki z zeszłorocznej edycji. Zakończenie akcji w niedzielę 2 sierpnia o godz. 20.00. Zbiórka prowadzona jest również za pośrednictwem portalu www.pomagam.pl. Dotacja z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniesie 10 tys. zł. Do tej pory udało się uzbierać 4,5 z 19 tysięcy złotych potrzebnych do sfinansowania specjalistycznej windy.

W sklepach firmowych można znaleźć specjalne konkursowe kupony. Poza tym zorganizowano też akcję #parowkachelllenge, która polega na tym, że nominowane osoby muszą zrobić zdjęcie śniadania z parówką oraz wpłacić minimum 5 zł na zbiórkę dla Ani.

 

 

DO KOŃCA SIERPNIA TRWA ZBIÓRKA NA REHABILITACJĘ DLA JACKA KOSZALIKA [CZYTAJ TUTAJ]

 

 

Nowy - 30. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

  


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART