10:47 / 30.01.2020

Zaplanowali dwupoziomowe mieszkania z tarasami. Marzenie wielu. Jest tylko pewna przeszkoda...

Zaplanowali dwupoziomowe mieszkania z tarasami. Marzenie wielu. Jest tylko pewna przeszkoda...

fot. UM Jarocin

Dwupoziomowe mieszkania z tarasami, windy oraz podziemne parkingi - tak ma wyglądać ekskluzywne osiedle Zielone Tarasy, którego powstanie zapowiadało JTBS. Zainteresowanie jest duże. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie można kupić takie mieszkanie, bo od zapowiedzi minęło ponad dwa lata, a w temacie niewiele się dzieje.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Zielone Tarasy ze 144 mieszkaniami miały stanąć na osiedlu Rzeczpospolitej w Jarocinie (od strony marketu Inter Marche - przyp. red.). Zapowiadana budowa napotkała jednak na dość istotną przeszkodę.

 

 

Otóż Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie może dostać kredytu na sfinansowanie części tej inwestycji. Bankom nie odpowiada proponowane zabezpieczenie pożyczki.

 

 

[wielka przebudowa śródmieścia Jarocina - bedzie spotkanie z mieszkańcami - szczegóły TUTAJ]

 

 

Budowę „osiedla, jakiego w Jarocinie jeszcze nie było” zapowiedział w listopadzie 2017 r. prezes JTBS Jerzy Wolski. - Będzie tam można zamieszkać w dwupoziomowych apartamentach z tarasami i podziemnymi parkingami. Wokół przewidziane są tereny rekreacyjne ze specjalnymi alejkami do biegania. Do tego przedszkole i restauracja „na wyciągnięcie ręki” - mówił wówczas Wolski.

 

 

JTBS uzyskał pozwolenie na budowę. Prace jednak do dzisiaj nie ruszyły. Dlaczego? Spółka ma problem z uzyskaniem kredytu na tę inwestycję.

 

 

- Chodzi o zabezpieczenie kredytu. Banki upierają się, żeby gwarancję dała gmina. Wiadomo, że tego nie zrobi, bo to zablokuje jej środki - wyjaśnia prezes. - My, jako spółka proponujemy różne inne zabezpieczenia we własnym zakresie. Są to między innymi nasze nieruchomości. Jednak banki upierają się przy gminie - dodaje.

 

 

[kolejne osiedla z mieszkaniami czynszowymi juz w planach - zobacz, gdzie - TUTAJ]

 

 

Chodzi o kredyt w wysokości ok. 7 mln zł. - To nie jest duża kwota, a banki żądają od nas zabezpieczenia w wysokości kilkukrotności tej sumy. Nasza zdolność kredytowa jest oceniana na 20 milionów, dlatego bardzo mnie dziwi podejście banków - przyznaje Wolski.

 

 

W tej chwili JTBS opracowuje nowe kosztorysy na potrzeby bankowego kredytu.

 

 

- Na ich podstawie będziemy przygotowywać biznesplan. To będzie gotowe do końca stycznia. Wtedy ponownie zwrócimy się do banku - jest to Pekao S.A. - żeby wznowić już konkretne rozmowy na temat kredytu - wyjaśnia Jerzy Wolski. I dodaje: - Jeśli wszystko pomyślnie się zakończy, chcielibyśmy w tym roku ogłosić przetarg na wykonanie tego osiedla.

 

 

[powstaje ponad 100 mieszkań - lokatorzy czekają,a my wiemy, kiedy zostana oddane do uzytku - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Spółka już rozpoczęła nabór wniosków o mieszkanie na nowym osiedlu. Z informacji prezesa Wolskiego wynika, że zainteresowanie jest spore. - Niektórzy chcą kupić nawet dwa mieszkania - informuje szef JTBS-u.

 

 

[najnowsze wydanie "Gazety Jarocińskiej" - a w nim - zobacz TUTAJ]

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

7
5
oceń tekst 12 głosów 58%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST