› Aktualności
13:45 / 01.08.2018

Zapytaliśmy jaka u Was temperatura. Te zdjęcia termometrów szokują. ZOBACZCIE!

Zapytaliśmy jaka u Was temperatura. Te zdjęcia termometrów szokują. ZOBACZCIE!

fot. Internauta jarocinska.pl

Jarocin. Najgorętszy dzień tego roku daje wszystkim popalić. Na facebooku może wstawiać zdjęcia termometrów. Zobaczymy u kogo jest najcieplej.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

1 sierpnia 2018 to najcieplejszy dzień roku. W południowej Europie w najcieplejszym momencie dnia termometry wskazują nawet od 43 do 48 stopni Celsjusza.

Przed tym dniem synoptycy ostrzegali już od dawna. Prażące słońce to nie tylko idealna pora na spędzenie czasu na basenie czy nad jeziorem, ale także wielkie niebezpieczeństwo. 

 

Nadmiar słońca i upały mogą doprowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób. W takie gorące dni najczęściej dochodzi do przegrzania organizmu oraz do udaru słonecznego. Apelujemy więc o zachowanie ostronżności.

 

ZOBACZ: Gorący weekend. Żar leje się z nieba. Gdzie nad wodę? [KLIKNIJ]

 

W związku z tym, że całą Polskę zalała fala upałów, postanowiliśmy na naszym facebooku rozpocząć dyskusję. Wstawiajcie zdjęcia swoich termometrów i sprawdzimy, gdzie jest najcieplej!

Nasi czytelnicy chętnie wstawiają fotografie, na których słupki rtęci pokazują nawet 38 stopni Celsjusza. 

Nie są to jednak jeszcze rekordy, ponieważ najwyższą temperaturę w Polsce odnotowano 29 lipca 1921 roku w Prószkowie (województwo opolskie) - termometry wskazywały tam wówczas 40,2 stopni Celsjusza.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 6