› Aktualności
07:33 / 11.03.2020

Zauważyli pożar. Na ratunek przyjechały cztery zastępy straży pożarnej

Zauważyli pożar. Na ratunek przyjechały cztery zastępy straży pożarnej

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały wczoraj wieczorem w Kotlinie.

 

R E K L A M Awspieram jarocinskie MRT1

 

Czytaj również: Oszustwa na koronawirusa. Policja ostrzega, abyśmy byli czujni

 

 

Przed 23.00 ratownicy otrzymali wezwanie do Kotlina. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Najpierw strażacy wygasili palenisko pieca. Następnie z drabiny mechanicznej nałożyli sito kominowe i ugasili pożar.

 

W akcji uczestniczyły OSP Racendów, OSP Kotlin i 2 zastępy JRG Jarocin.

 

Dochodzi do pożaru sadzy w kominie, co należy robić?

 

- Nie wszyscy od razu orientują się, że doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. W pierwszej kolejności trzeba zaalarmować straż pożarną oraz obserwować rozwój sytuacji. Nie należy samodzielnie wykonywać pochopnych działań. Nie wolno wlewać do komina wody, bo doprowadzimy do jego pęknięcia. Najprostszą reakcją ze strony użytkownika jest wygaszenie paleniska lub zamknięcie dopływu powietrza, aby ograniczyć wzrost temperatury. W momencie przyjazdu straży pożarnej należy się dostosować do wskazówek kierującego działaniami ratowniczymi. To on podejmie decyzję, czy należy ewakuować ludzi z budynku – wyjaśnia st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

 

Czytaj również: Zwrócił uwagę chłopakom, że hałasują. Został pobity

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST