› Aktualności
16:10 / 10.05.2019

Zderzenie dwóch aut osobowych. Na ratunek leci LPR

Zderzenie dwóch aut osobowych. Na ratunek leci LPR

Służby ratunkowe udają się do Stramnic (gm. Nowe Miasto). Średzcy ratownicy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych. Z wstępnych informacji wynika, że dwie osoby są poszkodowane.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Na miejsce leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa.

 

 

Prócz ratowników medycznych na miejscu są policjanci i strażacy z JRG Jarocin, JRG Środa Wielkopolska, OSP Nowe Miasto i OSP Klęka.

[AKTUSALIZACJA 16:50]

 Na miejsce wezwano LPR ponieważ, że nie było wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Załoga Ratownika 21 udzieliła doraźnej pomocy medycznej kobiecie i dziecku. Nie była konieczna hospitalizacja.      

 

[AKTUALIZACJA 18:15]

 - Kierująca renault megane wyjeżdżając tyłem ze swojej posesji wymusiła pierwszeństwo na jadącej volkswagenem polo i doszło do zderzenia obu pojazdów - relacjonuje oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.  

 

 

Podróżującej volkswagenem polo udzielono doraźnej pomocy medycznej.

 
Ostatecznie policja zdarzenie zakwalifikowała  jako kolizję. Sprawczyni kraksy została ukarana mandatem.

 


 Baza Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) działa w Michałkowie od listopada 2016 roku. Załoga składa się z trzech osób: ratownika medycznego, pilota i lekarza. To do dowódcy należy zawsze ostatnie słowo, czy maszyna wystartuje, gdzie usiądzie. Ratownik medyczny pełni podwójną rolę. Ma obowiązki lotnicze: obsługę urządzeń nawigacyjnych, współpracuje z pilotem, a po wylądowaniu udaje się z lekarzem do pacjenta. Zdarza się, że w czasie lotu ratownik odwraca swój fotel i z kabiny pilota „przechodzi” do przestrzeni medycznej, wspiera działania lekarza. Jednak na te czynności musi się zgodzić kapitan, a wtedy los całej załogi i pacjenta jest tylko w jego rękach.

 

Czytaj również: Strażacy świętowali swój jubileusz [ZDJĘCIA]

 

 Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy za pośrednictwem DAJ ZNAĆ  

 


Wczoraj strażacy gasili pożar ciężarówki na krajowej 11 w Witaszyczkach [ZOBACZ TUTAJ]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART