› Aktualności
10:41 / 07.03.2017

Zderzenie pociągu z koparko-ładowarką

Zderzenie pociągu z koparko-ładowarką

fot. www.jarocinska.pl

Co się dzieje w miejscowości Teresa? Kogoś potrącił pociąg? - pytają internauci. Średzka policja potwierdza zdarzenie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Teresie (gmina Nowe Miasto).

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Jednak oficer dyżurny KPP w Środzie Wielkopolskiej informuje o zderzeniu pociągu z koparko-ładowarką. Z wstępnych informacji wynika, że w kraksie nikt nie ucierpiał.

 Po pasażerów pociągu przyjechał skład z Ostrowa Wielkopolskiego, po czym udali się w dalszą podróż. 

[11:50]

 - Operator jechał przez niestrzeżony przejazd. Na torach maszyna się zablokowała. On zdążył uciec. Pociąg uderzył w koparkę - relacjonuje jeden z pasażerów.

- Do zdarzenia zadysponowano zastęp JRG Środa Wlkp. oraz zastęp OSP Klęka. Po dojeździe jednostek potwierdzono brak osób poszkodowanych; kierujący ładowaczem rolniczym zdążył opuścić pojazd przez zderzeniem, nie było też rannych wśród pasażerów pociągu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy podróżującym w bezpiecznym przejściu do podstawionego przez Polskie Linie Kolejowe pociągu, którym mogli bezpiecznie kontynuować podróż. Dalsze czynności polegały na ograniczeniu i zebraniu płynu hydraulicznego z rozbitej maszyny – informuje mł. kpt. Michał Bartkowiak z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp.    

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART