› Aktualności
17:20 / 13.11.2019

Żerków stolicą warcabów [GALERIA]

Żerków stolicą warcabów [GALERIA]

fot. UKS "Komorzanka"

Ogólnopolskie Mistrzostwa w warcabach 100-polowych w Żerkowie.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

W sobotę 9 listopada w Żerkowie odbyły się V Ogólnopolskie Mistrzostwa w Warcabach Międzynarodowych (100-polowych) oraz IV Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Żerków w Warcabach Międzynarodowych.

 

Organizatorami turnieju są: gmina Żerków, powiat jarociński, Biblioteka Publiczna w Żerkowie, Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie oraz Uczniowski Klub Sportowy „Komorzanka”.

 

[Powitali nowy samochód. Zobacz szczegóły TUTAJ].

 

W zawodach wystartowało stu dwudziestu dziewięciu zawodników, z różnych stron Polski: Wrocław, Leszno, Wronki, Lipno, Chojno, Bielawa, Kórnik, Rawicz, Jarocin, Koźmin Wlkp., Radzewo, Wilkowice, Kąkolewo, Stare Bojanowo, Goniembice, Górka Duchowna, Nowa Wieś, Robakowo oraz z gminy Żerków i okolic.

 

Żerków stał się na jeden dzień jedną z największych imprez warcabowych w Polsce. Frekwencja była na miarę Mistrzostw Polski, bo zjechało się ponad 200 sympatyków tej dyscypliny sportowej.

 

[Gmina chce dopłacać do wymiany pieców. Czytaj TUTAJ].

 

Zawodnicy reprezentujący „Komorzankę” i szkoły z gminy Żerków spisali się znakomicie zdobywając w V Ogólnopolskich Mistrzostwach w Warcabach Międzynarodowych o Puchar Burmistrza Żerkowa aż 14 medali (3 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych).

 

Złote medale: Ewa Malinowska, Kacper Rogowski, Patrycja Tomczak.

Srebrne medale: Zuzanna Michalak, Julian Surma, Nikola Filipiak, Amelia Jankowska, Aleksandra. Łukomska, Jakub Szymański

Brązowe medale: Zofia Łukomska, Oskar Hofmański, Maja Rydz, Klaudia Kościańska, Tomasz Bernat, Zuzanna Andrzejak, Maja Warzywoda, Wiktor Grzebyszak, Kinga Filipiak.

 

 

W klasyfikacji szkół prym wiodły szkoły z gminy Żerków. Wygrała Szkoła Podstawowa z Komorza Przybysławskiego, a drugie miejsce zajęła placówka z Żerkowa. Na trzecim stopniu podium znalazła się szkoła z Lipna. Tuż za podium sklasyfikowano Publiczne Przedszkole w Żerkowie.

 

W trakcie rozgrywek odbyły się też zawody towarzyszące, czyli IV Mistrzostwa Miasta i Gminy Żerków w Warcabach Międzynarodowych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST

Zdjęcia ilość zdjęć 19