› Aktualności
17:00 / 09.04.2020

Żerków. Zmiana organizacji ruchu

Żerków. Zmiana organizacji ruchu

fot. Gmina Żerków

Gmina Żerków. Żerków. Zmiana organizacji ruchu. 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Żerków od dawna borykał się z jednym zasadniczym problemem – brakiem miejsc parkingowych. Każdy kto próbował zaparkować w okolicach żerkowskiego rynku wiedział jedno, to szukanie igły w stogu siana.

 

Kup e-wydanie Gazety Jarocińskiej. Kliknij w zdjęcie. 

 

Mieszkańcy gminy często skarżyli się, że przyjeżdżając do Żerkowa w celu załatwienia spraw urzędowych, albo po prostu po zakupy, na próżno szukają miejsca postojowego. Nic dziwnego, że swoje spostrzeżenia często wygłaszali na głos.

 

Żerków. Będą darmowe maseczki dla mieszkańców.

 

Sprawą zajął się urząd. „W celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pieszego oraz zwiększenia liczby miejsc parkingowych w centrum Żerkowa z początkiem roku podjęliśmy działania mające na celu wprowadzenie stosownych usprawnień” - czytamy w komunikacie na stronie urzędu.

 

 

Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego przy miejscowym przedszkolu. Już od jutra – 10 kwietnia droga jednokierunkową stanie się łącznik ulic 700-lecia oraz Adama Mickiewicza. Według zapewnień urzędu wpłynie to na poprawienie bezpieczeństwa rodziców i dzieci dowożonych do placówki.

 

Dzieci i uczniowie z naszego terenu dziękują medykom.

 

Zmiany będą wprowadzane etapowo, a informacje o nich będą podawane na bieżąco.

 

Wesprzyj naszą akcję na rzecz szpitala. Kliknij w zdjęcie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT