› Aktualności
10:50 / 08.10.2016

Ziemia Jarocińska potępiła zachowanie radnego PSL-u

Ziemia Jarocińska potępiła zachowanie radnego PSL-u

fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Na ostatniej sesji Rada Miejska na wniosek i głosami większościowego klubu ZJ przyjęła oświadczenie potępiające zachowanie radnego Marcina Półrolniczaka.

R E K L A M ADeka MSRT 06 2020

Oświadczenia w takiej sprawie i takiej treści najnowszej historii jarocińskiego samorządu jeszcze nie było. Oto radni większościowego ZJ postanowili „potępić” zachowanie szefa opozycyjnego klubu PSL-u Marcina Półrolniczaka. Źródłem ich oburzenia - jak uzasadniali - były doniesienia prasowe, a w zasadzie publikacja „Gazety Jarocińskiej”, która przed tygodniem ujawniła incydent, jaki miał miejsce w restauracji w Klęce.

Stanowiska nie było w materiałach sesyjnych. Zostało dołączone na kilka chwil przed piątkową sesją jarocińskiej rady. Ryszard Kołodziej, klubowy kolega Półrolniczka, już w momencie zgłoszenia projektu uchwały do porządku obrad pytał o „cel” przyjęcia stanowiska. - Czy rada miejska ma zająć miejsce sądów powszechnych w Polsce w tej kwestii? Przecież my nie znamy żadnych okoliczności tego zdarzenia. Taka rzecz może być rozstrzygana w sądzie, ale nie na tej sali - stwierdził radny Ryszard Kołodziej i dodał, że jeśli rada ma w ogóle zajmować się sprawą, to po ewentualnym prawomocnym rozstrzygnięciu. Publikacja prasowa na temat go nie przekonała.

W odpowiedzi przewodniczący rady ujawnił, że na posiedzeniu klubu Ziemi Jarocińskiej odbyła się „poszerzona dyskusja” w tej sprawie. - Doszliśmy do konkluzji, że rada nie może nie zauważyć faktu, chociażby medialnego, który zaistniał w przestrzeni publicznej, nie powinna chować głowy w piasek i w sposób kategoryczny odnieść się do tego typu zachowania, jakie zostało tam opisane - mówił radny Rajmund Banaszyński. - Tego dotyczy oświadczenie, nie ferujemy żadnych wyroków. Uznajemy, że wszelkie tego typu zachowania są naganne.

[ZOBACZ WIDEO z dyskusji i głosowania]

Szerzej o sprawie w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej.

Do zdarzenia z udziałem radnego doszło w ubiegłą niedzielę w restauracji Hotel Park w Klęce. Mieszkaniec Zakrzewa, który o sprawie zawiadomił policję, twierdził w rozmowie z Gazetą, że „został pobity”. Radny twierdził, że "doszło jedynie do ostarej dyskusji". Co ustaliła średzka policja? 

Edyta Kwietniewskia, rzecznik KPP w Środzie Wkp.

            W tej sprawie nadal prowadzone są czynności sprawdzające, które prowadzi nasz wydział kryminalny. Weryfikujemy czy doszło o popełnienia przestępstwa. Osoba zawiadamiająca o zdarzeniu przebywała w szpitalu, w obecnej chwili jest w domu. Tak jak informowałam - przesłaliśmy prośbę do miejscowej policji o wykonanie czynności i czekamy na odpowiedź. Podobnie w przypadku szpitala, gdzie ta osoba przebywała, szpital na przesłanie nam informacji również 2 tygodnie. Mamy zabezpieczony monitoring z dnia zdarzenia, materiał jest weryfikowany. Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej. 

4
14
oceń tekst 18 głosów 22%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST