› Daj znać
06:38 / 20.02.2017

Zjechała BMW. Trzy osoby w szpitalu. Droga kilka godzin nieprzejezdna

Zjechała BMW. Trzy osoby w szpitalu. Droga kilka godzin nieprzejezdna

fot. Materiały KPP w Środzie Wlkp.

UWAGA kierowcy jadący w kierunku Poznania. Jak informują nas przejezdni – droga DK 11/15 jest zablokowana na wysokości stacji BP w Miąskowie (pow. średzki).

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Z informacji policji wynika, że doszło do zderzenia trzech samochodów – dwóch osobowych i ciężarówki. Już zorganizowano objazdy.

W styczniu, niemal w tym samym miejscu, doszło do śmiertelnego wypadku.

[AKTUALIZACJA 09:15]

Droga jest już odblokowana w obu kierunkach. Za chwilę o pierwszych ustaleniach policji.

[09:40]

Do zderzenia trzech pojazdów doszło na odcinku leśnym DK 11/15, nieopodal restauracji „Pod Żurawiem”.

- Mieszkanka gminy Jarocin jadąca BMW w kierunku Poznania, podczas manewru wyprzedzania, utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy - informuje o wstępnych ustaleniach mł. asp. Edyta Kwietniewska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. - BMW odbiło się od ciężarówki i wpadło na daewoo matiza, który jechał za ciężarówką.     

Kierująca BMW i jej pasażerka, a także jadący matizem mężczyzna, trafili do szpitali w Środzie Wlkp. i Poznaniu.

[11:11]

Dokładne oględziny miejsca wypadku i przesłuchanie świadków, daje policji nieco inny obraz zdarzenia, niż ten podawany wstępnie. - Wcześniej informowałam, że kobieta wyprzedzała, a ona nie wyprzedzała tylko zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzyła w lewy bok, jadącej z przeciwnego kierunku ciężarówki, następnie to bmw obróciło i auto uderzyło w jadący za ciężarówką daewoo matiz - precyzuje mł. asp. Edyta Kwietniewska.  

Policjanci apelują o szczególną ostrożność na drodze - przede wszystkim tak ruchliwej jak droga krajowa nr 11. Ruch samochodów osobowych i ciężarówek jest tam bardzo duży, stąd kierując pojazdem powinniśmy skupić się wyłącznie na tym co się dzieje na drodze. Chwila nieuwagi potrafi skutkować poważnymi konsekwencjami. Funkcjonariusze podkreślają, że rozmowa przez telefon, sięganie jakichś przedmiotów np. z torebki, a nawet ustawianie nawigacji - potrafi zdecydowanie opóźnić reakcję na niespodziewaną sytuację drogową i przysłużyć się do wypadku.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST