› Sport i rekreacja
11:14 / 12.03.2020

Zła informacja dla kibiców piłki nożnej. Jest decyzja WZPN (AKTUALIZACJA)

Zła informacja dla kibiców piłki nożnej. Jest decyzja WZPN (AKTUALIZACJA)

fot. Dawid Borucki/Archiwum

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, w porozumieniu z innymi wojewódzkimi związkami, zdecydował o zawieszeniu rozgrywek III ligi grupy II na okres co najmniej dwóch tygodni.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

 

Decyzja ma związek z zagrożeniem koronawirusem w Polsce. WZPN już we wtorek, 10 marca zawiesił rozgrywki, które podlegają tylko jemu, czyli od IV ligi w dół. Dzisiaj, tj. w czwartek, w porozumieniu ze związkami z województw kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i pomorskiego, zdecydował również o odwołaniu 19. oraz 20. kolejki III ligi grupy II, które zaplanowane były na dwa najbliższe weekend – 14/15 oraz 21/22 marca.

Jarota Jarocin w tych terminach miała podjąć Bałtyk Gdynia (14 marca, godz. 15:30 w Jarocinie) i zmierzyć się z KKS-em Kalisz (21 marca, 18:00 w Kaliszu). Jak czytamy na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – „nowe daty meczów zostaną ustalone po unormowaniu się sytuacji związanej z zagrożeniem chorobowym w kraju.”

 

 

AKTUALIZACJA (12:36)

Jak poinformował na Twitterze Paweł Wojtala - prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, po nadzwyczajnym posiedzeniu Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki III ligi zostały zawieszone do 29 marca. Oznacza to, że w terminie nie odbędzie się również starcie Jaroty Jarocin z KP Starogard Gdański zaplanowane na 28 marca.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST