15:16 / 07.12.2019

„Złota żaba”, czyli niestereotypowe myślenie w szkołach

„Złota żaba”, czyli niestereotypowe myślenie w szkołach

Prawie 6 tysięcy uczniów zgłosiło się do tegorocznej edycji konkursu „Złota żaba”. Wśród nich jest prawie 60 osób z gminy Jarocin. W rywalizacji premiowani będą ci, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością do szukania niebanalnych rozwiązań.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Zadania konkursowe układa zespół złożony z nauczycieli szkół społecznych prowadzonych przez swarzędzką Fundację Edukacji Społecznej EKOS, pracowników Instytutu Filologii Polskiej UAM i Katedry Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 

 

[kontrola w szkole - czy dyrektor prawidłowo wydaje pieniądze - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Pomocą dla startujących w konkursie w rozwijaniu potrzebnych kompetencji i umiejętności jest zbiór zadań „Lekcje twórczego myślenia ze Złotą Żabą”.

 

 

Tegoroczna edycja została zaadresowana do uczniów klas VII oraz VIII. Do udziału w konkursie zgłosiło się, łącznie w obu dziedzinach, prawie 6 tysięcy uczniów (język polski: 2.890, matematyka: 2.981). W gminie Jarocin do konkursu przystąpiło 59 uczniów ze szkół podstawowych w Cielczy, Jarocinie i Prusach.

 

 

[GŁOSUJ na jarociński dworzec kolejowy w konkursie o prestiżowy tytuł - szczegóły TUTAJ]

 

 

By wziąć w nim udział trzeba wykazać się wiedzą z języka polskiego, literatury i matematyki.

 

 

Zamiarem organizatora konkursu - Fundacji Edukacji Społecznej EKOS ze Swarzędza jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością szukania niebanalnych rozwiązań.

 

 

W szkołach został już przeprowadzony pierwszy etap zmagań konkursowych. Drugi - finałowy - odbędzie się w Swarzędzu 14 marca przyszłego roku.

 

 

[twoje dziecko na okładce gazety - jest taka możliwość - szczegóły TUTAJ]

 

 

Ogłoszenie wyników nastąpi 9 maja podczas gali w siedzibie organizatora. Laureatom (do 20. miejsca) i wyróżnionym (kolejnych 20 miejsc) zostaną przyznane prestiżowe statuetki „Złotej Żaby”, nagrody rzeczowe i prawo przyjęcia do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Fundacji EKOS w Swarzędzu.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART