› Aktualności
17:51 / 04.06.2019

Zmiany w powiecie jarocińskim. Prezesa szpitala zastąpiła pielęgniarka

Zmiany w powiecie jarocińskim. Prezesa szpitala zastąpiła pielęgniarka

fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Kiedy ogłoszono wyniki wyborów samorządowych, byli bardzo rozczarowani, bo okazało się, że nie mają ani jednego radnego. Z biegiem czasu jednak - nawet bez ich udziału - sytuacja zaczęła się zmieniać. Najpierw do Rady Miejskiej Jarocina weszła „ich przedszkolanka”. A teraz - ponad siedem miesięcy po wyborach - radną powiatową została kolejna osoba z ich miejscowości.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Jesienią ubiegłego roku wybieraliśmy naszych reprezentantów do rady gminy i powiatu. W pierwszym przypadku mandaty otrzymało dwadzieścia jeden osób [więcej TUTAJ], w drugim dziewiętnaście [o tym czytaj TUTAJ].

 

 

W tym gronie zabrakło przedstawicieli jednej z podjarocińskich miejscowości - Mieszkowa. Choć kandydaci byli. Mieszkańcy nie kryli rozczarowania.

 

 

[w jednym z jarocińskich sołectw trzeba bwdzie powtórzyć wybory sołeckie - szczegóły czytaj TUTAJ]

 

 

Szybko jednak zostali pocieszeni. Po rezygnacji z miejsca w radzie miejskiej Michała Sołtysa z Goliny - jest on właścicielem firmy ogrodniczej, która świadczy usługi na rzecz gminy [szczegóły TUTAJ] - mandat uzyskała Karolina Wielińska-Kuś - właśnie z Mieszkowa [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Teraz okazuje się, że Mieszków jeszcze bardziej wzmocnił swoją reprezentację. Po tym, jak radny Rady Powiatu Jarocińskiego Henryk Szymczak został prezesem Szpitala Powiatowego w Jarocinie [więcej o tym pisaliśmy TUTAJ], jego mandat w radzie wygasł.

 

 

[gdzie powiat zamierza inwestować w tym roku - cztaj więcej TUTAJ]

 

 

W tej sytuacji trzeba było uzupełnić skład rady powiatu. Miejsce prezesa szpitala zajęła pielęgniarka z tego szpitala - Marta Bierła, która była kolejną osobą - po Szymczaku - z listy Prawa i Sprawiedliwości z największą ilością głosów.

 

 

[o innej radnej powiatowej, która wróciła do gry po dwóch miesiącach od wyborów - czytaj TUTAJ]

 

 

Marta Bierła pełni funkcję przełożonej pielęgniarek na oddziale wewnętrznym i jest z… Mieszkowa.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART