› Społeczeństwo
06:15 / 29.05.2019

Znają się na przepisach ruchu drogowego, dostali za to nagrody

Znają się na przepisach ruchu drogowego, dostali za to nagrody

fot. Organizatorzy

Trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach wzięła udział w XXIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym.

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Etap wojewódzki odbył się w Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile. Szkołę w Tarcach reprezentowali: Szymon Kiełbasa, Adam Zaremba i Michał Hybiak. W konkursie wzięło udział 16 drużyn z województwa wielkopolskiego, które rywalizowały w konkurencjach teoretycznych i praktycznych.

 

Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu testu dotyczącego przepisów o ruchu drogowym i historii polskiej motoryzacji. Natomiast część praktyczna dotyczyła m.in. obsługi codziennej pojazdów, jazdy motorowerem po torze przeszkód, jazdy sprawnościowej samochodem z tzw. talerzem Stewarta oraz udzielenia pomocy przedmedycznej.

 

Wszystkie konkurencje przebiegały pod czujnym okiem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Polskiego Związku Motorowego. Uczniowie szkoły w Tarcach zajęli III miejsce. Dyplomy i nagrody wręczyli im dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie Agnieszka Brzezińska oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski.

 

Głównymi organizatorami turnieju byli: Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Polski Związek Motorowy oraz Komenda Wojewódzka w Poznaniu.

 

ZOBACZ TEŻ - POMÓŻ RODZINIE, KTÓRA STRACIŁA WSZYSTKO W POŻARZE DOMU

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART