› Sport i rekreacja
10:00 / 01.02.2017

Znamy dziesiątkę najlepszych sportowców!

Znamy dziesiątkę najlepszych sportowców!

Dobiegł końca pierwszy etap bardzo zaciętej rywalizacji o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Roku 2016.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

Spośród 48 kandydatów do drugiego etapu przeszło dziesięciu z największą liczbą punktów. To oni powalczą o ten tytuł w drugiej - ostatniej fazie plebiscytu. Każdy ze sportowców otrzymał od nas nowy numer sms (poniżej), a punktacja zaczyna się od zera. Głosować na swoich faworytów można do 15.02.2017 do godz. 15:00.

Równolegle trwa plebiscyt na najpopularniejszego trenera. W tym przypadku jest tylko jedna faza. Również w tej kategorii można głosować do 15 lutego do 15.00. W głosowaniu sms-owym na razie na prowadzeniu są szkoleniowcy związani z klubami piłkarskimi: Paweł Janas, Kamil Stefaniak i Sebastian Waszkiewicz. Sytuacja jest jednak bardzo dynamiczna i nikogo nie można skreślić.

Pamiętajcie, że mamy dla Was nagrody! Zdobędą je ci, których uzasadnienie na kuponach do głosowania będą najbardziej oryginalne.

Jak głosować?

1. By oddać głos, wystarczy wysłać SMS pod numer 7148 (koszt to 1,23 zł z VAT) w treści wpisując: „gj.sport.numer kandydatki/kandydata” (np. gj.sport.11). Istnieje możliwość wielokrotnego głosowania. Każdy sms to 3 punkty
2. Wypełnić i wyciąć kupon z „Gazety Jarocińskiej”, a następnie wysłać lub przynieść go do siedziby Południowej Oficyny Wydawniczej (Jarocin, ul. Kasprzaka 1a). Każdy kupon daje 5 punktów.

Punkty z obu głosowań się sumują

LISTA KANDYDATÓW DO TYTUŁU NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA ROKU 2016, UWAGA! ZMIENIŁA SIĘ TREŚĆ SMS-A!


Wychowanek klubu Victoria Jarocin. Utalentowany kolarz zdobył w ubiegłym roku drużynowe Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Torowym (4.000 m), Mistrzostwo Polski w jeździe drużynowej na czas na szosie, zwyciężał też w Pucharze Polski ze startu wspólnego w Grudziądzu i w Pucharze Polski w jeździe indywidualnej na czas w Koziegłowach. Triumfował także w generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w kolarstwie szosowym.

 

Taekwondzistka na długo zapamięta start w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, w których stanęła na drugim stopniu podium. To był jej największy sukces, ale z uśmiechem na twarzy wracała do domu także z pomniejszych turniejów.

 

Jedna z najbardziej utalentowanych warcabistek UKS-u Komorzanki Komorze. W 2016 zdobyła wiele medali, wśród których były m.in. złoto za Mistrzostwo Polski Juniorek do lat 10 w warcabach błyskawicznych, srebro w XX Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 10 w warcabach klasycznych, brąz w Drużynowych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych juniorek do lat 10 i złoto w Mistrzostwach Polski Dzieci 8-latków w warcabach stupolowych. Ola otrzymała także powołanie do kadry Polski Juniorek do lat 10.

 

Dziewczynki z MKS-u Nasz Jarocin (w kategorii dwójek) zajęły 2. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Minisiatkówce, co pozwoliło im awansować do Mistrzostw Polski w Częstochowie. Zajęły tam 27. miejsce w kraju.

 

W ubiegłym roku była jedną z najbardziej wyróżniających się zawodniczek. Jako pierwszoroczna młodziczka, w zeszłym sezonie znalazła się w zespole, który zajął 4. miejsce w Wielkopolsce w młodziczkach i 7. wśród kadetek. Otrzymała też powołanie do kadry Wielkopolski na Turniej Nadziei Olimpijskich w Spale.

 

Zawodnik Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin. Jego zespół (Młodzik D2) zajmuje po rundzie jesiennej miejsce premiowane awansem do Mistrzowskiej Ligi Młodzika D1 w okręgu poznańskim. Zauważony i powołany do kadry WZPN-u (rocznik 2006). W minionym roku kilkukrotny zdobywca tytułów najlepszego zawodnika w różnych turniejach.

 

Zawodnik jarocińskiej grupy Biegacze Jarocin, której jest współzałożycielem. Reprezentuje także 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk. W minionym roku 17 razy stawał na podium w zawodach na dystansach 5 km i 10 km, w tym sześciokrotnie zwyciężał w kategorii open oraz dziewięć razy w kategorii służb mundurowych. Ponadto brał udział również w biegach charytatywnych pomagając innym. Robi to, co kocha.

 

Na swoim koncie miała wiele udanych występów w minionym roku. Została m.in. wicemistrzynią Polski Juniorów w Zalasewie, srebrna medalistka German Open G1 w Hamburgu. Uczestniczka zawodów w Holandii, na Łotwie i w Belgradzie. Zdobywczyni złotego medalu w Małopolska Cup (Krynica). Została także członkinią Kadry Narodowej Juniorów.

 

Reprezentantka TKS-u Siatkarz Jarocin. W 2016 roku zajęła z zespołem 4. miejsce w młodziczkach i 7. w kadetkach w ligowym sezonie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Dostała powołanie do Kadry Wielkopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

 

Złota medalistka zawodów w Eindhoven i Zagrzebiu oraz zdobywczyni srebra podczas rywalizacji w Rydze. Zdobyła też srebro Mistrzostw Polski Seniorów w Kętrzynie. Plasowała się też na podium lub tuż za nim w wielu zawodach niższej rangi. Członkini Kadry Narodowej Juniorów.

 

LISTA KANDYDATÓW DO TYTUŁU TRENERA ROKU 2016

1. Dawid Bierła (UKS Przełaj Żerków, lekkoatletyka) sms o treści gj.trener.1 pod numer 71051
Trener UKS-u Przełaj Żerków. Szkoleniem młodzieży w tym klubie zajmuje się od ośmiu lat. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy poprowadził swoje podopieczne do sukcesów na ogólnopolskiej arenie.

2. Grzegorz Gałuszka (MKS Jarocin, siatkówka) sms o treści gj.trener.2 pod numer 71051
Trener siatkówki. Obecnie związany z MKS-em Jarocin, wcześniej z Siatkarzem Jarocin. Poprowadził chłopców do zdobycia srebrnego medalu w mini siatkówce w Wielkopolsce i wywalczenia 18. miejsca w Mistrzostwach Polski w lipcu 2016 roku. Pasjonat sportu, który w ubiegłym roku przejechał Polskę wzdłuż granic (3012 km w 22 dni).

3. Paweł Janas (WKS Witaszyce, piłka nożna) sms o treści gj.trener.3 pod numer 71051
Trener WKS-u Witaszyce, jednej z najlepszych drużyn kaliskiej A-klasy w obecnym sezonie. Od 2014 członek wydziału szkolenia OZPN-u Kalisz, jest w sztabie trenerów kadry OZPN Kalisz. Od sierpnia 2016 trenuje grupy młodzieżowe akademii Polonii Środa Wlkp. W ubiegłym roku jako trener kadry WZPN-u, poprowadził rocznik 2001 do mistrzostwa Polski, co do tej pory jest jego największym trenerskim osiągnięciem.

4. Aleksander Matuszewski (LZS Cielcza, piłka nożna) sms o treści gj.trener.4 pod numer 71051
Trener LZS-u Cielcza, koordynator jarocińskiego i kotlińskiego oddziału Lech Poznań Football Academy. Oprócz tego jest też trenerem żaków i orlików Błękitnych Sparty Kotlin.

5. Robert Mikler (MLUKS Victoria Jarocin, kolarstwo) sms o treści gj.trener.5 pod numer 71051
Wychował m.in. wielokrotną medalistkę mistrzostw Polski - Julitę Jagodzinską,  Przemysława Kuświka - kolarza czasowego i szosowego, a także Bartosza Miklera znakomitego zawodnika przełajowego. Jest też trenerem utalentowanej Mileny Jędrzejak, która wygrywa wyścigi w młodszych kategoriach.

6. Janusz Niedźwiedź (Jarota Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.6 pod numer 71051
Trener seniorskiej drużyny Jaroty Jarocin, która pod jego wodzą zakończyła ubiegły sezon na piątym miejscu, a po rundzie jesiennej w zreformowanej III lidze zajmuje 8. lokatę ze stratą sześciu punktów do lidera. Człowiek orkiestra - nie tylko zajmuje się treningiem, ale także walczy o pozyskanie nowych sponsorów przez klub i dbanie o promocję JKS-u.

7. Adam Parus (Phytopharm Klęka, piłka nożna) sms o treści gj.trener.7 pod numer 71051
Żywa legenda klubu z Klęki. Wcześniej wiele lat był zawodnikiem Phytopharmu, a obecnie jest trenerem seniorskiej drużyny. Nie boi się stawiać na młodych zawodników.

8. Adrian Popławski (Błękitni Sparta Kotlin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.8 pod numer 71051
Trener seniorskiej drużyny Błękitnych Sparty Kotlin, grającej w kaliskiej A-klasie, z którą zajmuje na półmetku sezonu 8. miejsce. Jest też nauczycielem w jednej ze szkół podstawowych.

9. Elżbieta Smoczyńska (MKS Nasz Jarocin, siatkówka) sms o treści gj.trener.9 pod numer 71051
Trenerka drużyn minisiatkówki. Oliwia Ławicka, Dominika Bałasz i Kinga Jankowska wywalczyły pod jej wodzą 2. miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski, co dało im awans do finału ogólnopolskiego.

10. Adam Sobczak (TKS Siatkarz Jarocin, siatkówka,) sms o treści gj.trener.10 pod numer 71051
W sezonie 2015/2016 uzyskał z zespołem awans do Finałów Mistrzostw Wielkopolski w kat. młodziczek, gdzie zajął 4. miejsce. W 2016 r. trzy jego podopieczne znalazły się w Kadrze Wielkopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W 2016 r. dwie jego podopieczne zostały powołane do Kadry Wielkopolski na Turniej Nadziei Olimpijskich w Spale.

11. Aleksander Stachowiak (GKS Żerków, piłka nożna) sms o treści gj.trener.11 pod numer 71051
Trener zespołu seniorskiego GKS-u Żerków. Objął klub rok temu i utrzymał go w Kaliskiej Klasie Okręgowej. W obecnym sezonie jego zespół plasuje się na 12 pozycji.

12. Jacek Tomczak (Ippon Jarocin, judo) sms o treści gj.trener.12 pod numer 71051
Żywa legenda judo w Jarocinie. W tym roku będzie obchodził 30 lat pracy w klubie, który sam założył. W tym czasie zdobył na mistrzostwach Polski ok. 65 medali. Jest dyplomowanym trenerem i posiadaczem szóstego dana w judo, jako jedna z trzech osób w Wielkopolsce. Jacek Tomczak uprawia też żeglarstwo, jest instruktorem narciarstwa, w wolnych chwilach pływa - jednym słowem żyje sportem.

13. Sebastian Waszkiewicz (Grom Golina, piłka nożna) sms o treści gj.trener.13 pod numer 71051
Trener seniorskiej drużyny Gromu Golina, która po rundzie jesiennej obecnego sezonu zajmuje w kaliskiej A-klasie 6. miejsce. Jest też koordynatorem grup młodzieżowych Gromu. Uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej i gimnazjum w Golinie, jest także prezesem UKS-u Grom działającego przy szkole, który organizuje m.in. zawody Polska Biega i Mistrzostwa w Badmintonie.

14. Piotr Wesołek (UKS Taekwondo Jarocin, taekwondo) sms o treści gj.trener.14 pod numer 71051
Od lat szkoli młodych adeptów taekwodno m.in. w Jarocinie. Co roku jego podopieczni zdobywają kolejne medale na imprezach nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Podobnie było w 2016 roku.

15. Wojciech Wiśniewski (Atlas Fitness Club, sztuki walki) sms o treści gj.trener.15 pod numer 71051
Trener, dietetyk, właściciel siłowni - człowiek orkiestra. Niestrudzenie pomaga mieszkańcom z naszego terenu wrócić do formy oraz wytrwać w zdrowym i sportowym stylu życia.

16. Bartosz Włodarek (Sparta Jarocin, rugby) sms o treści gj.trener.16 pod numer 71051
Od początku związany z klubem. Utalentowany zarówno jako zawodnik (Chaos Poznań), jak i trener w Sparcie Jarocin. Z juniorami Sparty wywalczył dwa brązowe medale Mistrzostw Polski z drużynami 7- i 15-osobowymi. Poprowadził także młodzików do zdobycia srebrnego medalu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Rugby 7. Zaliczył również udany debiut w roli trenera Reprezentacji Polski do lat 16 wygrywając Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich w Lipnie (Czechy).

17. Kamil Stefaniak (Jarota Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.17 pod numer 71051
W 2016 roku był trenerem Trampkarzy Starszych, z którymi awansował do mistrzowskiej grupy poznańskiej ligi, w której jego podopieczni mierzyli się z najlepszymi zespołami Wielkopolski. Piłkarze pod wodzą Kamila Stefaniaka zajęli wysokie 6. miejsce.

18. Łukasz Stachowiak (Akademia Piłkarska Reissa Jarocin, piłka nożna) sms o treści gj.trener.18 pod numer 71051
Trener, koordynator oraz założyciel Akademii Piłkarskiej Reissa w Jarocinie, która zrzesza ponad 300 młodych sportowców. W minionym roku Stachowiak uzyskał uprawnienia trenera UEFA A, co czyni go jedynym trenerem piłki nożnej (pochodzącym z naszego terenu) z tak wysokimi kwalifikacjami. Organizator m.in. turnieju Jarocin Cup. W przeszłości złoty i dwukrotnie srebrny medalista Mistrzostw Polski z kadrą WZPN-u.

REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA ROKU 2016

REGULAMIN PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZEGO TRENERA ROKU 2016

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART