› Aktualności
19:12 / 01.05.2019

Znamy nowego skarbnika w Żerkowie [WIDEO, GALERIA]

Znamy nowego skarbnika w Żerkowie [WIDEO, GALERIA]

fot. Karina Muszalska

Gmina Żerków, Żerków, skarbniczka, samorząd, odwołanie ze stanowiska, wniosek, uchwała, powołanie na stanowisko

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Bronisława Rogacka zarządzała gminną kasą w Żerkowie nieprzerwanie od 1990 roku. Na ostatniej sesji została odwołana z tej najważniejszej funkcji w samorządzie, a radni pozytywnie zaopiniowali wniosek o powołanie nowego skarbnika.

 

 

Od dawna spekulowano, kto zastąpi „żelazną damę na stanowisku gminnego skarbnika. Wszyscy stawiali na Agnieszką Rosiejkę, główną księgową w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Żerkowie. Kto więc został nowym skarbnikiem w Gminie Żerków?

 

Po prawie 29 latach pełnienia tej tak ważnej funkcji, Bronisława Rogacka złożyła wniosek o odwołanie jej ze stanowiska skarbnika. Radni zrobili to bardzo niechętnie. Wśród nich znaleźli się i tacy, którzy głosowali przeciw lub wstrzymali się od głosu. Po licznych podziękowaniach i wręczonych kwiatach nadeszła chwila wyboru nowego skarbnika.

 

 

Burmistrz Żerkowa, Michał Surma przedstawił wniosek o powołanie na stanowisko gminnego skarbnika Agnieszki Rosiejki, która na co dzień pracowała w GZEAS jako główna księgowa.

 

Agnieszka Rosiejka posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie księgowości, ukończyła Akademie Ekonomiczną w Poznaniu i uzyskała tytuł magistra ekonomii. Istotne jest to, że jej wieloletnie doświadczenie, które zdobyła na stanowisku głównej księgowej w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Żerkowie, jak i stałe jej dokształcanie się i szlifowanie swoich umiejętności podczas licznych kursów i szkoleń w zakresie finansów publicznych. To wszystko sprawia, że z pewnością godnie zastąpi dotychczasową skarbnik na jej stanowisku – napisał w uzasadnieniu Michał Surma.

 

 

Radni nie mieli wątpliwości. Wszyscy byli za powołaniem na stanowisko skarbnika Agnieszki Rosiejki. Nowa skarbniczka nie kryła wzruszenia, była bardzo przejęta licznymi gratulacjami i kwiatami jakie otrzymała od przybyłych gości.

 

Jest mi niezmiernie miło, że powołano mnie na tak ważną funkcję. Mam jednak nadzieję i liczę na owocną współpracę - powiedziała Agnieszka Rosiejka.

0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART