› Aktualności
19:56 / 13.05.2019

Znamy szczegóły organizacji Jarocin Festiwal 2019 [WIDEO, SONDA]

Znamy szczegóły organizacji Jarocin Festiwal 2019 [WIDEO, SONDA]

fot. Redakcja

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki  zwołał dzisiaj konferencje prasową, żeby przekazać szczegóły organizacji tegorocznego Jarocin Festiwalu. Nie bez powodu wybrał 13 maja o godzinie 13.00. Otóż za dwa miesiące 13 lipca rozpocznie się Jarocin Festiwal 2019. Liczy że 13. przyniesie szczęście.

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Artur  MSRT

 

Do festiwalu pozostały zaledwie dwa miesiące a nadal nie było o nim zbyt wiele wiadomo. Do wiadomości podano tylko, że koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Jarocińska Agencja Rozwoju, a organizatorem agencja Visionair z Łodzi [szczegóły TUTAJ].

 

 

Na konferencji obecni byli burmistrz Adam Pawlicki, wiceburmistrz Bartosz Walczak, prezes JAR-u Robert Cieślak i Mariusz Woźniczkaz agencji Visinair.

 

 

 

Cieszę się, że możemy się wreszcie spotkać i rozwiać wiele wątpliwości, które pojawiły się wokół festiwalu nawet takich, które domniemały, że będziemy mieli teraz na nim disco polo, co oczywiście nie jest prawdą – powiedział burmistrz Adam Pawlicki – Festiwal się nieco zmieni. Chcemy aby był elementem promocji naszego miasta. Dlatego jego formuła się zmieni i po raz pierwszy jego część finałowa będzie odstępna w telewizji ogólnopolskiej, naziemnej i bezpłatnej - dodaje Pawlicki.

 

 

Organizatorem Jarocin Festiwalu jest Jarocińska Agencja Rozwoju, natomiast producentem scenicznym będzie firma Visionair z Łodzi. W organizacji i produkcji imprezy weźmie także udział spółka gminna Jarocin Sport. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że teren festiwalowy, który będzie się mieścił na boiskach bocznych, należy do tej spółki. – Wsłuchaliśmy się po pierwsze w opinie mieszkańców Jarocina, a po drugie ze względów produkcyjnych łatwiej jest nam wykorzystać te boiska boczne. Są one ogrodzone i oświetlone. Nie trzeba ponosić tak dużych nakładów, jak w innym miejscu w Jarocinie – zapewniał Adam Pawlicki.

 

 

Festiwal został ograniczony do dwóch dni i odbędzie się w sobotę i niedzielę - 13 i 14 lipca. Pierwszego dnia festiwalu czekają nas też dwa jubileusze artystów, którzy na muzycznej scenie stawali 30 i 25 lat temu. Niewątpliwym wydarzeniem tego dnia będzie koncert Renaty Przemyk debiutującej w Jarocinie w 1989 roku. Wystąpi w Jarocinie z okazji 30-lecia działalności artystycznej.Również w sobotę 25-lecie swego istnienia będzie obchodzić zespołu Sebastian Riedel & Cree.

 

 

 

Podczas Jarocin Festiwal 2019 premierę będzie miał nowy projekt Marka Piekarczyka, który wystąpi wspólnie z Piotrem Cugowskim i Damianem Ukeje. Wykonają oni partie wokalne, jako trio na głosy w aranżacjach rockowych. Towarzyszyć im będzie, oprócz symbolicznej sekcji rytmicznej, orkiestra składająca się z kilkunastu wiolonczelistek.

 

 

Również dla kolejnego artysty jarocińska scena nie jest niczym nowym. Mowa o Sidney’u Polaku, który w 2004 roku rozpoczął solowa karierę.

 

 

Drugi dzień festiwalu będzie inny niż zwykle, a to za sprawą transmisji telewizyjnej. Na scenie pojawi się legenda polskiej muzyki – zespół Dżem, który w tym roku świętuje jubileusz 40-lecia działalności. Niedzielny koncert to także występy innych artystów. Drugiego dnia na scenie Jarocin Festiwal 2019 wystąpią: Marek Piekarczyk, Róże Europy, Happysad, Lemon, Mrozu, Tabu, Grubson, Marcelina. Koncert natomiast zakończy projekt True Colors Band & DJ Live.

 

 

Artyści sceny sobotniej zagrają pełnowymiarowe koncerty. Natomiast drugi dzień jest specjalnie zaplanowany wspólnie z telewizją po to, aby zbudować odpowiednie zainteresowanie i dynamikę. Niedzielne występy zespołów będą krótkie ponieważ muszą być podporządkowane telewizyjnym standardom.

 

 

 

 

Ważną częścią Jarocin Festiwal 2019 będzie konkurs dla młodych, obiecujących artystów. Dwunastu laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych zostanie wybranych podczas koncertów eliminacyjnych, które odbędą się w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie: 26 maja oraz 2 i 23 czerwca. W komisji konkursowej zasiądą: Marek Piekarczyk i Sidney Polak. Młodzi artyści, wybrani przez jurorów, zaprezentują się publiczności pierwszego dnia festiwalu. Zwycięzca wystąpi drugiego dnia podczas koncertu transmitowanego przez ogólnopolska telewizję. Więcej na temat Jarocińskich Rytmów Młodych będzie można dowiedzieć w następnym tygodniu podczas specjalnego spotkania.

 

 

To właśnie transmisja w ogólnopolskiej telewizji, która według organizatorów uznawana jest jako najlepsza promocja, generuje sporo kosztów zwłaszcza, że będzie ona prowadzona w godzinach największej oglądalności. - Albo sprzedajemy festiwal w telewizji i wychodzimy na cały kraj albo nie. Tak to wszystko kosztuje - wyjaśniał jakiś czas temu Robert Cieślak, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Organizatorzy przeznaczyli 2 mln. zł na całość festiwalu, co wywołało ogólne zdziwienie. Nigdy bowiem dotąd Jarocin Festiwal nie miał tak dużego budżetu.

 

 

 

 

W tym roku na tańsze bilety nie mogą liczyć mieszkańcy gminy Jarocin. - Z tym wiążą się duże problemy w związku z RODO, czyli ochroną danych osobowych. Już w ubiegłym roku były z tym kłopoty - argumentował wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

Dzisiaj o godzinie 13.00 ruszyła sprzedaż biletów, które można zakupić w Spichlerzu Polskiego Rocka, w bibliotece pod Ratuszem oraz w JOK Jarocin. Można je również zakupić w wersji elektronicznej. Pula dla pierwszych 200 osób, które zakupią karnety przez biletomat będzie w promocyjnej cenie 79 zł.

 

Koszt karnetu zakupionego do 12 lipca wyniesie 139 zł, natomiast w dzień festiwalu jego cena wzrośnie do 179 zł. Chętne osoby będą mogły nabyć również bilety jednodniowe: 79 zł do 12 lipca i 99 zł w dniu koncertu.Według organizatora ceny biletów są bardzo niskie biorąc oczywiście pod uwagę rangę zespołów jakie zagrają na festiwalu. Będą to bardzo dobre polskie kapele.

 

 

 

 

Nie zabraknie również imprez towarzyszących, które odbędą się na jarocińskim rynku. To tutaj zostaną zorganizowane specjalne strefy dla dzieci i relaksu oraz strefa Rock Browar Jarocin. Codziennie będzie można posłuchać muzyki na żywo. A w piątek odbędzie się specjalny event muzyczny dla mieszkańców Jarocina i festiwalowiczów. Odpowiedzialność za organizację dodatkowych imprez będzie leżała po stronie organizatora.

 

 

Organizatorzy nie postawili jeszcze kropki nad „i”. Według ich zapewnień możemy liczyć na dużą gwiazdę.- Ta gwiazda, która zagra będzie wielka i zapewni promocję młodym zespołom – powiedział Adam Pawlicki. A jaką? O tym dowiemy się niedługo.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

 

Wybierasz się na Jarocin Festiwal 2019?

Jarocin Festiwal 2019 

ankieta dodana 16.04.2019, ilość wszystkich głosów: 701
Tak
18%
Nie
62%
Jeszcze się zastanawiam
20%
1
5
oceń tekst 6 głosów 17%
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 1