› Aktualności
13:21 / 01.05.2020

Zobacz, co kupiliśmy z pieniędzy zebranych na zrzutka.pl

Zobacz, co kupiliśmy z pieniędzy zebranych na zrzutka.pl

fot. Redakcja

Zakończenie akcji "Razem dla szpitala. 

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

 

Epidemia koronawirusa nadal nie słabnie. Jedną z najważniejszych instytucji w walce z niebezpiecznym wirusem na terenie powiatu jarocińskiego jest Szpital Powiatowy w Jarocinie. Powstała więc inicjatywa, która miała placówce pomóc.

 

KORONAWIRUS. Najnowsze informacje. Informacja AKTUALIZOWANA na bieżąco.

 

„Razem dla szpitala”, bo tak nazywała się akcja, to zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Inicjatorką zrzutki była jarocinianka Karolina Prymula. Do pomocy dołączyła się Gazeta Jarocińska. I tak powstała wspólna inicjatywa oznaczana #wesprzyjszpital”.

 

Jarocińska lecznica, tak jak i pozostałe szpitale boryka się z brakami materiałów ochrony osobistej. Na wagę złota są maseczki, fartuchy, rękawiczki czy czepki. To one mogą uchronić od zakażenia pracujące tam osoby, jak i pacjentów.

 

Utrudnienia w komunikacji publicznej. Przewoźnik zawiesił część kursów.

 

Celem zrzutki było uzbieranie 10 tys. zł. Na konto wpływały kwoty o różnej wysokości. Największa opiewała na sumę tysiąca złotych. Nie brakowało jednak też kwot 20 i 10 zł. Każdy wpłacał tyle, ile mógł.

 

Nam zależało na każdej wpłacie. Sytuacja ludzi, również i ta materialna, znacznie się zmieniła. Liczyła się przede wszystkim chęć pomocy i to na miarę własnych możliwości - zapewnia dziennikarka opiekująca się zrzutką.

 

Efekt zbiórki zaskoczył wszystkich. W dość krótkim czasie udało się zebrać kwotę większą niż zakładano.

 

Uzbieraliśmy prawie 13 tys. zł. Zakupiliśmy więc maseczki FFP 2 z filtrami i zaworkami i przekazaliśmy szpitalowi - mówi pomysłodawczyni akcji, Karolina Prymula

 

O przekazaniu maseczek dla szpitala pisaliśmy TUTAJ. Uzbierana kwota pozwoliła również na dodatkowy zakup. Zgodnie z sugestią prezesa szpitala, Henryka Szymczaka, zamówiono 17 termometrów na podczerwień na sumę przeszło 3 tys. zł. Pozwolą one na bezdotykowe monitorowanie ciepłoty ciała u pacjentów. 

 

Rozliczenie zrzutki:

  • 12.905,00 zł - tyle zebrano pieniędzy w ramach zrzutki,
  • 3.525,85 zł - tyle kosztowały termometry,
  • 9.273,59 zł - tyle kosztowały maseczki FFP 2,
  • 105,56 zł - tyle przelano na konto szpitala.

 

Weź udział w naszej kolejnej akcji "Razem dla DPS-u". Wysratczy wpłacić niewielką kwotę. Kliknij TUTAJ. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AGAZETA online 03 MOBI TEKST