› Aktualności
12:33 / 27.01.2020

Zorganizowali charytatywny koncert dla Afryki [ZDJĘCIA]

Zorganizowali charytatywny koncert dla Afryki [ZDJĘCIA]

fot. ZSP nr 2 w Jarocinie

2.215 zł dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania i Organizacji "Hope Family Life" z Kamerunu udało się zebrać w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Uczniowie włączyli się też w zbiórki: „Kup Pan Szczotkę!”, „Zaczarowany Ołówek” oraz „Opatrunek na ratunek”.

 

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020

Podsumowaniem trwających od listopada akcji pomocowych był koncert charytatywny "Pomóżmy Afryce",  który odbył się w hali sportowej ZSP nr 2 w Jarocinie. Wzięli w nim udział uczniowie z 32 klas, nauczyciele oraz zaproszeni goście m.in.i Lidia Czechak - starosta powiatu jarocińskiego i Mariusz Stolecki - członek zarządu powiatu jarocińskiego.

 

W koncercie wystąpili: Paulina Antczak z klasy I HME, Wiktor Kosmecki z klasy I HME, Maksymilian Staszak z klasy I EHN, Anna Liamina z klasy I EHN, Samanta Jędrzejczak z klasy I EHN, Martyna Orpiszak z klasy I EHN, Anna Chubenko z klasy I GLP, Kinga Flis z klasy I GLP, Samanta Idaszak z klasy III TF, Weronika Glapa z klasy II LP, Paweł Marciniak z klasy II LP, Jakub Kozupa z klasy II LW, Ewa Marcisz z klasy I C, Wiktoria Szamborska z klasy I GLR i Jakub Kozielski z klasy I GLR.

- Naszą akcję „Pomóżmy Afryce” z udziałem Samorządu Uczniowskiego ZSP nr 2 w Jarocinie przygotowaliśmy z myślą o zdobyciu środków finansowych dla dzieci i rodzin z tego kontynentu. Są to ludzie najbardziej potrzebujący pomocy, bo dotknięci wojną, głodem i niewyobrażalną nędzą. Młodzież udowodniła, że mimo dzielącej nas odległości, jest otwarta na potrzeby mieszkańców Afryki - podkreśla Dorota Gromada, wicedyrektor szkoły.

 

Współorganizatorami byli uczniowie z klasy III LR:Anna Gmyrek, Zuzanna Mikołajczak, Wiktoria Gajlewicz, Anna Roszak, Bartosz Bogaczyk, Wiktoria Jankowiak, Marta Pospieszna, Angelika Suchorska, Weronika Spychaj, Jakub Jankowiak i Dominika Hybiak.

 

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 10