› Aktualności
07:02 / 13.10.2018

Zrobili to dla dzieci.Co i gdzie? [ZDJĘCIA]

 Zrobili to dla dzieci.Co i gdzie? [ZDJĘCIA]

fot. Elżbieta Rzepczyk

Gmina Jaraczewo. Władze Jaraczewa. Inwestycje. Uczniowie

 

R E K L A M APROMOCJA 49 zł GJ Angelika MSRT

Reforma oświaty wymusiła na władzach samorządowych rozbudowę szkół. Z takim problemem musiała się też zmierzyć gmina Jaraczewo. Wybudowano parterowy budynek przy Szkole Podstawowej w Górze, w którym mieszczą się dwie sale lekcyjne.

- W styczniu tego roku wystąpiliśmy do ministerstwa edukacji o dotacje na to zadanie. Niestety otrzymaliśmy odpowiedź negatywną w związku z tym władze Jaraczewa podjęły decyzję o budowie dwóch sal lekcyjnych z własnych środków. Wymagało to pewnych kompromisów, ponieważ inwestycji było bardzo wiele. Musieliśmy z niektórych rzeczy zrezygnować, aby wykonać tę inwestycje - Katarzyna Borowczyk, kierownik Referatu Programów Unijnych Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.

Inwestycja pochłonęła prawie 430 tys. zł, a zrealizowała ją miejscowa firma P.P.H.U. „Roguszka”

 

  - Mamy jeszcze Wojciechowo, które w przyszłym roku zostanie rozbudowane o dwie sale lekcyjnej. Rzeczywiście reforma edukacji spowodowała, że my musimy dobudowywać sale lekcyjne po to, aby dzieci miały dobre warunki lekcyjne do nauki. Góra była pierwsza z tego względu, że ma więcej dzieci w obwodzie, ale myślę, że w przyszłym roku będzie Wojciechowo - mówił Dariusz Strugała, burmistrza Jaraczewa.

To już kolejna inwestycja  gminy Jaraczewo w bazę oświatową. We wrześniu otwarto nowoczesne przedszkole [ZOBACZ TUTAJ]

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 5