Punkty uciekły w końcówce

Punkty uciekły w końcówce - Zdjęcie główne

Jarota Hotel Jarocin tylko zremisowała 3:3 z Energetykiem ROW Rybnik w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej grupy zachodniej II ligi. Tylko zremisowała, gdyż prowadziła 2:0 i 3:1, ale pozwoliła sobie wyrwać zwycięstwo, tracąc trzecią bramkę, w ostatniej minucie, w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.

Jarota szybko objęła prowadzenie. Krzysztof Bartoszak wykorzystał podanie Karola Danielaka, minął obrońcę i zdobył szóstą bramkę w tym sezonie. Niestety kilka minut później najlepszy napastnik Jaroty opuścił boisko z kontuzją, która wyeliminuje go na dłuższy czas z gry.

Jeszcze przed przerwą na 2:0 pięknym strzałem podwyższył Hubert Oczkowski i wydawało się, że Jarota odniesie łatwe zwycięstwo.

W drugiej połowie goście z Rybnika zdobyli bramkę kontaktową, ale chwilę później Jarota znów prowadziła dwoma bramkami. Pierwszego gola w jarocińskich barwach zdobył Damian Nawrocik.

Niestety Jarota nie dowiozła zwycięstwa do końca. Najpierw nie popisał się Dariusz Brzostowski, który przepuścił strzał Jarosława Wieczorka zza pola karnego.

W końcówce rybniczanie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka dotarła do Marka Gładkowskiego, który umieścił ją w siatce. Asystent sędziego uniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną, jednak po chwili, po konsultacji z głównym zmienił decyzję i gol został uznany. Chwilę później sędziowie, żegnani przez kibiców okrzykami „Złodzieje, złodzieje!”, zakończyli spotkanie.

Mecz z Energetykiem ROW Rybnik zakończył rundę jesienną II ligi. Do końca roku Jarota zagra jeszcze trzy mecze z wiosny: z Calisią i Rakowem Częstochowa (u siebie) i Chrobrym Głogów (na wyjeździe).

Jarota Hotel Jarocin - Energetyk ROW Rybnik 3:3 (2:0)
1:0 - Krzysztof Bartoszak (9.)
2:0 - Hubert Oczkowski (44.)
2:1 - Marek Gładkowski (59.)
3:1 - Damian Nawrocik (67.)
3:2 - Jarosław Wieczorek (75.)
3:3 - Marek Gładkowski (90.)

Jarota Hotel: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Mateusz Śliwa, Karol Danielak (76. Patryk Cierniewski), Krzysztof Czabański (63. Igor Skowron), Michał Grobelny, Damian Nawrocik, Krzysztof Bartoszak (28. Damian Pawlak), Adrian Owczarek (68. Maciej Tomkowiak)

Żółte kartki: Hubert Oczkowski, Michał Grobelny (Jarota)