Komentarze (51)

Czy jarociniacy noszą maseczki? [SONDA]

~ Klient

59 dni temu, 07:59 | ocena 100%

1

oceń komentarz 1 0

No i co z tego ze nie maja ? Nie twoj interes

~ Adam

60 dni temu, 08:28 | ocena 63%

2

oceń komentarz 5 3

Panie na kasie w KIKu rozmawiają tak że je słychać w całym sklepie niby są za plexą która ich chroni ale maseczki wiszą na szyjach a przecież muszą dotkną i zeskanować towar który im się podaje, podczas mówienia wirus też się roznosi. Na prośbę o założenie maseczek zareagowały szokiem i krzywo patrzyły, później obgadywały klienta który zwrócił im uwagę.

~ Mieszkaniec

59 dni temu, 15:35

3

oceń komentarz 0 0

Ten KIK to porażka. Zanim była pandemia to jak się wchodziło do sklepu godzinę po otwarciu to kurz latał jak by nikt nie zamiatał od tygodnia. A w przebieralni to już dosłownie masakra. Raz jak przymierzałam bluzkę to upadła mi moja na tą 'czystą' podłogę w przebieralni, po zwróceniu uwagi panią w sklepie i pokazaniu jak mają tam czysto to usłyszałam, że jak mam problem to mam gdzieś indziej iść. Jak się wchodzilo do Kika to śmiech, wulgaryzmy i obgadywanie klientów było słychać na całym sklepie. A ta cała kierowniczka na wszystko pozwalała bo sama tak się zachowywała (nie wiem czy się zmienił kierownik na powstańców czy nie bo przestałam tam chodzić przez atmosferę jaka tam panuje) ale ktos powinien wziąść się za nich. A jak zmieniają ubrania na wieszakach to wszystko najpierw ląduje na ziemi 'tej czystej' a potem na obrotowe wieszaki. Ten sklep to pomyłka. Tak samo czekanie kilka minut aż szanowna pani raczy podejść do kasy. Porażka i tyle.

~ Obywatel w maseczce

61 dni temu, 23:22 | ocena 100%

4

oceń komentarz 1 0

Każde zachowanie ma jakąś przyczynę, a wiele osób nie dojrzewa do tego etapu. Interioryzacja (inaczej uwewnętrznienie) – w psychologii społecznej mechanizm który polega na uwewnętrznianiu zewnętrznych treści. Normy społeczne początkowo przeżywane są przez dzieci jako coś narzuconego lecz po pewnym czasie dziecko przyjmuje je jako własne.

~ Kordian

62 dni temu, 16:13 | ocena 90%

5

oceń komentarz 9 1

Świat się wali a mały chory człowiek za wszelką cenę chce zachować władze. Maseczki to temat zastępczy. Firmy zwalniają na potęgę, pomoc państwa to fikcja, ale co tam "pińset" wpada, 13 sta emerytura i jest git. Zabierają a później cześć oddają a ludzie mysla, że rząd ma swoje pieniądze. NIERZĄD wprowadził lub podniósł 23 podatki, skubią ludzi na potęgę. Jeśli milczysz, nie buntujesz się przeciw temu to jesteś cichym wspólnikiem tych przestępców. A za niedoszłe wybory zapłacisz Ty, Ty i Ty!!!

~ 234G

62 dni temu, 12:59 | ocena 89%

6

oceń komentarz 8 1

Obejrzycie sobie filmik na Youtube dlaczego nie możesz nosić i nie musisz nosić szmaty na twarzy to wam się oczy otworza

~ 1976

62 dni temu, 09:37 | ocena 77%

7

oceń komentarz 10 3

Maseczki to wyj.. ka. Chcesz noś a innych zostaw w spokoju.

~ :(

62 dni temu, 19:35 | ocena 100%

8

oceń komentarz 3 0

Hmm.... środa ,popołudnie - przychodnia J......c SZOK pod drzwiami gabinetu (chyba )kardiologa pacjenci ( raczej starsi )siedzą jeden obok drugiego -pełen korytarz ! Maseczki pod nosami :) i zero reakcji kogokolwiek z personelu....Ciekawe też kto tylu pacjentów zwołał na jedną godzinę ? Inny gabinet (NFZ) i na szczęście inny korytarz na tym samym piętrze - jestem sama ......czyli można !

~ "Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku [ ]osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia"

62 dni temu, 09:54 | ocena 60%

9

oceń komentarz 3 2

i prawidłowo - maseczek nie nosi się w sytuacjach jak wymienione w rozporządzeniu, sprawdź dokładnie, prawidłowa postawa ludzi starszych, po co mają sami sobie szkodzić oddychając dwutlenkiem węgla który wydychają ? W razie wątpliwości patrzymy jak postępuje i co mówi władza, czyli np. minister zdrowia :-)

~ Open your mind

63 dni temu, 18:29 | ocena 64%

10

oceń komentarz 9 5

Moje nie noszenie maseczki jest wyrazem nieposłuszeństwa. Władzy wirus spadł z nieba. Rozmontowali TK, finanse państwa, mamy najwięcej ministrów w Europie teraz chcą zająć SN a gospodarka upada. Ludzie ruszcie głową, bo w nowym roku nie będziecie mieli co do gara wsadzic

~ Ania

63 dni temu, 17:45 | ocena 57%

11

oceń komentarz 4 3

Spadaj na drzewo

~ EB

63 dni temu, 13:31 | ocena 69%

12

oceń komentarz 9 4

Po co zakladaja ludzie maseczki skoro usta zakryte a nos odkryty. Albo zaslaniasz to i to albo nic

~ Kasia

63 dni temu, 12:14 | ocena 69%

13

oceń komentarz 9 4

Do sklepu założę jak najbardziej ale na powietrzu coraz więcej ludzi nie będzie nosiło bo to głupota. Ludzie chcą oddychać normalnie na powietrzu nic się nie roznosi. Trzeba się nie skupiać bardzo. Patrz na siebie a do innych się nie wtrącaj. Taka paniusia w Jarocinie wyprosiła mnie z małego sklepu bo chciała być jedna pomimo ze na drzwiach było napisane ze trzech klientów może przebywać. Zwróciłam jej na to uwagę to powiedziała ze strzeżonego Pan Bóg strzeże.Masakra kobieto jak będziesz miała zachorować to zachorujesz

~ Mieszkanka

63 dni temu, 11:57 | ocena 94%

14

oceń komentarz 17 1

Ludzie dajcie spokój i przestańcie na siebie kablować. Ja maseczkę zakładam idąc do sklepu, ale idąc z rodziną na spacer czy z psem do parku nie będę zakładać.Zachowuje odległość od ludzi i tyle. Poto idę na powietrze by nim oddychać.

~ Osoba

63 dni temu, 10:27 | ocena 58%

15

oceń komentarz 7 5

Ludzie częściej noszą maseczki przy sobie niz ma sobie.A czy to jest ochrona jesli nosi maseczke na szyi ????

~ Mieszkaniec

63 dni temu, 13:42 | ocena 88%

16

oceń komentarz 14 2

Maseczka daje taką samą ochronę jak stringi zimą. A wystarczy poczytać co powoduje długotrwałe noszenie właśnie takiej maseczki. A dlaczego rząd nie ma przed kamerą takiej właśnie maseczki? Przeciez sam w pomieszczeniu nie jest nikt co występuje przez kamerą. Sami wiedzą jakie są skutki dlatego ich nie mają. Proste.

~ Zdzisław

63 dni temu, 10:27 | ocena 71%

17

oceń komentarz 5 2

Ja powiem tak nie siejcie propagandy bo robicie to jak każde media. Dziekuje

~ MłodyJarociniak

63 dni temu, 09:53 | ocena 83%

18

oceń komentarz 5 1

Do ~ myślący: Kolego zaswiadczenie ustne.... nie papierkowe policji wystarczy...

~ Przykre ale prawdziwe

63 dni temu, 09:52 | ocena 94%

19

oceń komentarz 16 1

Ludzie macie pretensje o maski a nawet nie wiecie, że do nas są sprowadzane materiały skażone ze szpitali z okolicy. Ludzie to segregują ręcznie tylko w jednorazowych rękawiczkach. Rękawiczkach której noszą przynajmniej pół zmiany. Zamiast od razu jakoś to zutylizować to ludzie się tym bawią. W takim tempie tego się nigdy nie pozbędziemy. Ale ważne że kasa się zgadza.

~ prawda

63 dni temu, 10:49 | ocena 100%

20

oceń komentarz 12 0

zgo zgarnia kase i wszystko sie zgadza a najwiecej narazeni sa biedni pracownicy

~ Mieszkaniec

63 dni temu, 13:38 | ocena 100%

21

oceń komentarz 11 0

Właśnie, a same biuro izoluje się od pracowników i nie można nawet do nich wejść jak chce się coś załatwić, a ludzi narażają na kontakt z rzeczami które były wykorzystywane przy 'leczeniu' ludzi zakażonych. I myślą, że jak parę dni te rzeczy poleżą to już nie ma niebezpieczeństwa. A kto zagwarantuje pracowniką to, że faktycznie te odpady przeleżały odpowiednią ilość dni? Przecież pracownicy też mają rodziny, chodzą do sklepu, mają kontakt z wieloma osobami po drodze, czy ktoś się nimi przejmuje? Czy w tych czasach w ogóle mają jakieś premie ze chodzą do pracy i te odpady skażone sortują? Nie! Ważne, że pieniądze za przyjmowanie takich rzeczy się zgadzają. Ludzie którzy zmarli na covid 19 nie mogą być normalnie pochowani. Rodzina nie może z nimi się pożegnać ale Jarocin może sortować odpady takie bo ważna kasa. Gdzie tutaj logika.

~ Mieszkaniec

63 dni temu, 09:44 | ocena 77%

22

oceń komentarz 10 3

Tak i to przeważnie są starsze osoby. Myślą że im wszystko wolno nawet nie mieć maski. Zresztą na osiedlach dzieciaki ciągle bez masek chodzą.

~ Młodzież nie nosi

63 dni temu, 08:11 | ocena 61%

23

oceń komentarz 7 11

Wczoraj widziałam w sumie kilkadziesiąt osób bez maseczek i co? Wszystkie te osoby to była młodzież. W dodatku w dwu-trzyosobowych grupach. Nawet nie chodzi o to że zsuneli z buzi, bo powiedzmy duszno czy nie wiem, nie mijali wcześniej nikogo. Oni w ogóle nie mieli maseczek na sobie ani przy sobie. trochę to przykre

~ 111

63 dni temu, 08:22 | ocena 67%

24

oceń komentarz 4 2

Skąd wiesz że nie mieli przy sobie, w kieszenie im zajrzałas????

~ Mieszkaniec

63 dni temu, 09:47 | ocena 75%

25

oceń komentarz 9 3

Ktoś chyba ma rendgen w oczach. I w większości to starzy nie noszą maski. Zwłaszcza jak ktoś idzie z psem. Fakt idzie ulica ale maska się należy. A zwróć uwagę takiemu to stary będzie się darl że on nie musi bo zdrowy.

~ Włącz myślenie

63 dni temu, 18:01 | ocena 71%

26

oceń komentarz 5 2

Bo?!?!? Człowieku wyłącz tv. Szukaj niezależnych mediów, obiektywnych informacji. Nawet Szumowinowski mówi, że maseczki nic nie dają, że jak nie masz objawów to nie musisz nosić. Poza tym ta Plandemia to jeden wielki szwindel.

~ Anty PIS

63 dni temu, 18:11 | ocena 67%

27

oceń komentarz 4 2

I bardzo dobrze. A kto chce niech się zgłosi do Billa Gatesa i się zaszczepi na Koronawirusa. Zabierają wam wolność, a wy macie to w du..e!!!!!

~ a co mówi Pan Szumowski

63 dni temu, 08:06 | ocena 86%

28

oceń komentarz 6 1

Ja słucham tylko decyzyjnych i najważniejszych osób w kraju! I jeżeli Pan Minister zdrowia Szumowski mówi przed kamerą , że nie nosi maseczki bo nie musi ponieważ jest bezobjawowy czyli nie ma kaszlu ani kataru to ja również tak postępuję. Nie mam objawów to nie noszę maseczki-proste! Pis ma zawsze rację!!! P.S Ludziska , moglibyście szybciej wykupować wadliwe maseczki z antonowa An-225 Mrija !! Jak wykupicie to nakaz będzie zniesiony!

~ Straj Przedsiębiorców

63 dni temu, 18:08 | ocena 67%

29

oceń komentarz 2 1

Zgadza się!!! PiS to banda, która trzeba jak najszybciej pognać. Na jesień będzie dramat, zadłużają nasz kraj na potęgę żeby pozostać przy władzy. Jak tak dalej pójdzie to będzie mega inflacja i dokręcanie śruby / ograniczanie swobód. Ludzie wywiozą ich na taczkach, chyba, że...... PAD obieca 17stke, 20stke czy kolejne gruszki na wierzbie. Mam nadzieję, że "światła" część narodu zacznie działać

~ Medyk

63 dni temu, 23:31 | ocena 100%

30

oceń komentarz 9 0

Nie trzeba miec zadnego swistka od lekarza. I nie ma prawa zwykly szarak cie zapytac o ta szmate i nic nikomu do tego . Jesli sie oczywiscie choruje na uklad oddechowy.

~ Ab

63 dni temu, 23:22 | ocena 67%

31

oceń komentarz 5 10

Im większa prowincja i zadupie to głupsi ludzie mieszkają i nie rozumieją że narażają innych dopiero jak ktoś z rodziny zachoruje lub nie daj Boże zejdzie wtedy będzie narzekanie na wszystkich ina wszystko tylko nie własną głupotę

~ Stop maseczkom, stop z Kaczyzmem

63 dni temu, 18:15 | ocena 57%

32

oceń komentarz 3 4

Chłopie, weź się rozpędź i prosto w ścianę. Przestań oglądać propagandę w mediach

~ :-)

62 dni temu, 09:57 | ocena 100%

33

oceń komentarz 1 0

Ab, a wiesz że "Im większa prowincja i zadupie to głupsi ludzie mieszkają i nie rozumieją" tym mniejsza szansa na wybranie mądrych władz lokalnych ?

~ Szczur

63 dni temu, 22:48 | ocena 87%

34

oceń komentarz 13 2

Wy naprawdę wierzycie, że ktoś kapował na psy i do gazety??? Coś musieli napisać , żeby był artykuł. A maseczki jak i cała korona w pis.du. Gospodarka pada, karakan drukuje kasę bez pokrycia, a pincetplusy się cieszą. Za moment wszystko się skończy i wrócimy do 89.

~ O matko

63 dni temu, 18:17 | ocena 100%

35

oceń komentarz 3 0

Tępaki sprzedali się za srebrniki a teraz srają w gacie. Ludzie obudźcie się, puki nie jest za późno!

~ Jaro

63 dni temu, 22:19 | ocena 100%

36

oceń komentarz 10 0

Zdecydowana większość także rowerzyści w mieście noszą maski, inna kwestia czy ktoś odkrywa nos, czy zsuawa na szyję. Fakt jest taki, że powinni znieść ten ,,obowiązek" wcześniej, jak wykrytych zakażeń będzie już znacznie mniej, a nie czekać jak to minister zdrowia stwierdził ,,dopóki nie będzie szczepionki". Przy upałach ciężko wyobrazić sobie tą maskaradę

~ Belmondo

63 dni temu, 21:45 | ocena 86%

37

oceń komentarz 12 2

"Weź się opamiętaj, nie rób se z mózgu waty oddychaj normalnie a nie przez kawałek szmaty"

~ suma błędnych decyzji rządu

63 dni temu, 20:02 | ocena 94%

38

oceń komentarz 15 1

Ta choroba objawia się tym właśnie że trzeba mieć dostęp do powietrza, wtedy lepiej się oddycha i chorobę można przechodzić w sposób tzw. bezobjawowy. Być może jesteś zakażony, wtedy maseczka ci nie pomoże tylko zaszkodzi.

~ gminnik

63 dni temu, 21:48 | ocena 50%

39

oceń komentarz 8 8

Możesz tez przechodzić w sposób bezobjawowy. I nie stosując maski, roztaczać wokół siebie chmurę wirusa. Ale co tam inni. MOJE jest najważniejsze.

~ suma błędnych decyzji rządu

63 dni temu, 08:18 | ocena 78%

40

oceń komentarz 7 2

Mogę przechodzić bezobjawowo, dlatego w sklepie założę maseczkę by Ciebie nie zakazić. Ale na dworze nie będę nosił bo to idiotyzm. Obecnie rządzący naszym krajem kiedyś odpowiedzą za to co zrobili. Ja osobiście ministra zdrowia uważam za psychopatę.

~ Jarocinianka

63 dni temu, 19:54 | ocena 81%

41

oceń komentarz 17 4

Za chwile bedzie epidemia chorob pluc oskrzeli i zatok od tej wiecheci . Jeden drugiego obserwuje jakby to byla jakas przepustka do nieba . Zalosne

~ Koles

63 dni temu, 19:29 | ocena 76%

42

oceń komentarz 19 6

Patrz na siebie i nie wtykaj nosa do innych . Nikt nie musi sie tlumaczyc dlaczego nie nosi tej szmatki . Ludzie choruja na astme i zatoki .... wiec prosze sie tu nie wymadrzac. I patrzec w swoje koryto

~ Strajk

63 dni temu, 18:19 | ocena 60%

43

oceń komentarz 3 2

A donosicieli trzeba tępić.

~ kończyć z tą farsą

64 dni temu, 18:23

44

oceń komentarz 0 0

https://krknews.pl/koronawirus-w-krakowie-mamy-250-zakazen-nie-jest-ich-az-60-razy-wiecej-tak-twierdza-naukowcy/ -> 2% populacji przeszło zakażenie, przekładając na Jarocin, to nie 10 osób było/jest zakażonych, ale przyjmijmy że około 500 osób.

~ Maseczka

64 dni temu, 18:01 | ocena 100%

45

oceń komentarz 7 0

A dlaczego nie można komentować 130 mln zł obligacji i ROZWOJU Kanbudu ?

~ Mieszkaniec

64 dni temu, 17:51 | ocena 63%

46

oceń komentarz 10 6

Polak ma problem nawet z głupia maseczka...

~ jacekpl

64 dni temu, 17:41 | ocena 100%

47

oceń komentarz 6 0

Maseczki a głód w przyszłych latach zabije więcej do posłuchania i wytrzeźwienia z kovika https://www.youtube.com/watch?v=CwiZwHjbpSg

~ Pja

64 dni temu, 17:16 | ocena 75%

48

oceń komentarz 3 1

To nie jest czas na pouczania

~ prawda

64 dni temu, 16:22 | ocena 76%

49

oceń komentarz 19 6

Te całe maski to więcej szkody narobią niż pożytku ale ludzi nie myślą. Niedotlenienie organizmu się pojawi za jakiś czas to się obudzą. Już nie wspomnę o aktywnościach fizycznych gdzie w ogóle maski to paranoja... a ten "życzliwy" mieszkaniec miasta niech patrzy na siebie a nie innych.

~ Znawca

64 dni temu, 18:57 | ocena 50%

50

oceń komentarz 5 5

Maseczki stosuje się nawet w treningu wytrzymałości żeby utrudniały oddychanie i poprawiają sprawność układu oddechowego!! Także się mylisz z tym niedotlenieniem.. druga sprawa to chigiena tych maseczek ..

~ Gość

64 dni temu, 16:10 | ocena 65%

51

oceń komentarz 15 8

UWAGA ; Znalazł się obserwator i donosiciel w Jarocinie który chodzi po mieście bez potrzeby .

~ MłodyJarociniak

64 dni temu, 16:47 | ocena 62%

52

oceń komentarz 8 5

widać sie nudzi.... to kabluje na pały...

~ xxxxxxxxx

64 dni temu, 15:44 | ocena 55%

53

oceń komentarz 10 12

Nie noszę tej bezsensownej maseczki

~ MłodyJarociniak

64 dni temu, 16:49 | ocena 56%

54

oceń komentarz 5 4

Jeżeli masz problemy z oddychaniem masz astme lub inne dolegliwości masz prawo do nie noszenia maseczki ale musisz powiedzieć ze masz zaświadczenie od lekarza

~ Normalny

64 dni temu, 17:05 | ocena 56%

55

oceń komentarz 10 8

Nie nosisz - TO BARDZO ŻLE ŚWIADCZY O TOBIE -jesteś nieodpowiedzialnym człowiekiem tak jak w życiu się człowiek stosuje do obowiazków nałożonych przez państwo takim się jest w wykonywaniu pracy na co dzień. Już widzę jam Ty jesteś pracownikiem !!

~ sh

64 dni temu, 17:32 | ocena 57%

56

oceń komentarz 4 3

Do Normalny - nie ma obowiązku pracy - był za PRLu

~ myślący

63 dni temu, 21:38 | ocena 75%

57

oceń komentarz 3 1

@mlody jarociniak, nie musisz miec zadnego zaswiadczenia od lekarza, przestan rozpowiadac nieprawdę.

wróć do artykułu